Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel meer financiële transacties van Russen tegengehouden

Veel meer financiële transacties van Russen tegengehouden

DEN HAAG (ANP) - Het bedrag aan financiële transacties dat is tegengehouden in het kader van de sancties tegen Rusland is de afgelopen weken flink gestegen. Het gaat om iets meer dan 425 miljoen euro, maakte het kabinet vrijdag bekend. Ruim drie weken geleden stond de teller nog op 274 miljoen.

De tegoeden die zijn bevroren door Nederlandse financiële instellingen zijn in die tijd nauwelijks gegroeid. Daar gaat het om bijna 641 miljoen euro.

Nationaal sanctiecoördinator Stef Blok kwam vrijdag met zijn eindrapport. Hij concludeert "dat er bij de bevriezing van tegoeden - op basis van de huidige informatie - geen aanwijzing is dat er iets gemist is". Hij werd aangesteld omdat de Kamer ontevreden was over de uitvoering van de sancties door het kabinet.

Volgens Blok moet er wel wel wat verbeterd worden als het gaat om toezicht en handhaving van sancties. Hij pleit voor een permanente sanctiecoördinator bij Buitenlandse Zaken. Verder moet de meldplicht van notariaat, advocatuur en accountancy worden versterkt. Ook moet het makkelijker worden om gegevens uit te wisselen.

Meer uit Binnenland

Verdachte in zedenzaak zorginstelling Loenen aangehouden

LOENEN (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor een zedendelict bij een zorginstelling in Loenen. Dat bevestigde het Openbaar Ministerie donderdag na berichtgeving van Omroep Gelderland. De man werd begin maart opgepakt.

10 minuten geleden
Gegevens van bijna alle inwoners Epe gestolen bij datalek

PE (ANP) - Van nagenoeg alle inwoners van de gemeente Epe zijn bij de datahack van 12 maart bij de gemeente gegevens gestolen. Het gaat om hun naam, adres, geboortedatum, -plaats en -land, geslacht en burgerservicenummer (bsn), is duidelijk geworden na onderzoek. Van sommige mensen die een gemeentelijke voorziening hadden aangevraagd, kunnen ook zaken als contactgegevens, bankrekeningnummer of kopie van het identiteitsbewijs zijn gestolen.

51 minuten geleden
Voor het eerst in 5 jaar minder drugslabs, dumpingen gehalveerd

DEN HAAG (ANP) - De politie ontdekte vorig jaar voor het eerst in vijf jaar minder drugslabs. In 2025 ging het om 142 plekken waar synthetische drugs, heroïne, cocaïne of een combinatie daarvan werden geproduceerd. Een jaar eerder werd een recordaantal van 167 labs ontdekt. Ook het aantal dumpingen van drugsafval daalde flink. Vorig jaar trof de politie 117 dumpingen van drugs aan. Bijna de helft minder dan een jaar eerder.

55 minuten geleden
Medewerker overleden na overval op goudwisselkantoor in Beverwijk

BEVERWIJK (ANP) - Een medewerker van een goudwisselkantoor in Beverwijk is overleden door een gewelddadige overval op woensdag, meldt de politie. Een 19-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats is hierna aangehouden.

1 uur geleden
Jonge asielzoekers mogen komende jaren overwinteren bij Heino

WIJHE (ANP) - Opvangorgaan COA mag in de komende winters waarschijnlijk jonge asielzoekers opvangen op een vakantiepark in de buurt van de plaats Heino in Overijssel. Op het terrein is in de komende vijf jaar tussen oktober en april plek voor maximaal 140 jongeren tussen 15 en 18 jaar oud.

1 uur geleden
Raad voor de rechtspraak: zorgen over zorgvuldigheid wetgeving

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak maakt zich zorgen over de zorgvuldigheid van het wetgevingsproces. In het jaarverslag over 2025 geeft de raad aan dat "de kwaliteit van het wetgevingsproces onder druk staat". Daardoor zou de uitvoerbaarheid en de kwaliteit van wetten in het gedrang komen.

3 uur geleden
Opnieuw meer meldingen van huiselijk geweld bij Veilig Thuis

DEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.

6 uur geleden