Veel Marokkaanse fans teleurgesteld door annulering vlucht
RABAT (ANP) - Een deel van de Marokkaanse fans die de wedstrijd Marokko - Frankrijk woensdagavond in Qatar wilden bijwonen, is op de valreep teleurgesteld door de annulering van hun vlucht. Luchtvaartmaatschappij Royal Air Maroc (RAM) heeft in de nacht van dinsdag op woensdag laten weten dat zeven van de dertig extra vluchten door voorwaarden die Qatar heeft gesteld, niet door kunnen gaan. Een van de vliegtuigen was al opgestegen en moest terugvliegen naar Marokko volgens plaatselijke media.
RAM betuigt diepe spijt. Ze had 'een luchtbrug' aangekondigd met dertig extra vluchten naar Qatar op dinsdag en woensdag. De maatschappij had geen enkele moeite de 9000 tickets voor een vlucht naar de halve finale te verkopen. Maar nu krijgen ruim 2000 supporters van de Leeuwen van de Atlas hun geld, rond de 450 euro, terug, omdat de vlucht niet doorgaat. Marokkaanse media melden niet wat de problemen zijn, maar de annulering is volgens RAM te wijten "aan de jongste beperkingen die Qatar heeft ingesteld".
Qatar zou in de aanloop naar de halve finale strenger zijn geworden met de toelating van Marokkanen. Er zijn volgens de autoriteiten veel Marokkanen neergestreken die niet over alle documenten beschikken die nodig zijn om een wedstrijd bij te wonen.
Er worden naar schatting 45.000 Marokkaanse fans verwacht in het Al-Bayt stadion, circa 35 kilometer ten noorden van de hoofdstad Doha. Volgens plaatselijke media stonden er al in de nacht Marokkaanse fans bij de ingang om hun plaatsbewijs te bemachtigen, terwijl de loketten daar om 10.00 uur (plaatselijke tijd) voor opengingen. Er worden woensdagavond circa 4000 Franse supporters verwacht, onder wie president Emmanuel Macron.
Meer uit Buitenland
MELBOURNE (ANP/AFP/RTR) - De Australische parlementariër Helen Haines (65), die maandag vermoedelijk opzettelijk werd aangereden, is haar beide benen verloren. Haar toestand is nog steeds kritiek.
2 uur geledenPONT-À-MOUSSON (ANP) - Nabij Pont-à-Mousson is dinsdagavond een militair toestel neergestort. Dat meldt de burgemeester van de niet ver van het Noord-Franse Nancy gelegen gemeente op Facebook. De brokstukken werden gezien met een drone, waarna hulpdiensten opschaalden voor reddingswerkzaamheden en het verrichten van onderzoek.
2 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft verklaard dat Washington niet op de hoogte was van de vertragingen bij de satellietcommunicatiediensten van SpaceX, die Oekraïne gebruikt ter ondersteuning van zijn militaire operaties.
3 uur geledenNAIROBI (ANP) - Het vertrek van de Verenigde Staten uit het Klimaatakkoord van Parijs dreigt wereldwijd tot een aanzienlijk hogere opwarming te leiden. Tot die conclusie komt het VN-milieubureau (UNEP) in een belangrijk jaarlijks rapport. Zelfs als alle andere landen hun klimaatplannen volledig uitvoeren, zal de aarde eind deze eeuw volgens berekeningen 2,6 graden warmer zijn dan halverwege de negentiende eeuw.
3 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.
6 uur geledenLAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.
6 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Sint-Petersburg, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.
8 uur geleden