Veel leerlingen praktijkonderwijs en vmbo voelen zich onveilig
UTRECHT (ANP) - Een kwart van de leerlingen in het praktijkonderwijs voelt zich op school niet veilig. In het vmbo geldt dat voor een op de zes leerlingen. Dat zegt het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) na een enquête onder in totaal zo'n 46.000 middelbare scholieren.
Twee op de drie havoleerlingen voelen zich veilig, en op het vwo zelfs ruim vier op de vijf. Dat er zulke verschillen bestaan tussen de leerniveaus, noemt LAKS zorgelijk. "Iedere scholier zou zich veilig moeten voelen op school, ongeacht op welk schoolniveau je zit", laat de belangenclub weten. Hoe het komt dat scholieren op praktijkonderwijs en vmbo zich onveiliger voelen, laten de onderzoekers in het midden.
Ook de sfeer op de scholen is anders. In het praktijkonderwijs is een op de drie leerlingen positief over de sfeer op school. In het vwo geldt dat voor bijna driekwart van de leerlingen.
Uit het onderzoek komt ook naar voren dat scholieren tevreden zijn over hun leraren. Die hebben veel kennis van hun vak en gaan met respect om met de leerlingen, zegt een ruime meerderheid van de ondervraagden op alle leerniveaus.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
23 minuten geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
1 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
2 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
4 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
4 uur geledenWENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
14 uur geleden