Veel landen willen verbod op organiseren toernooien in Rusland
WASHINGTON (ANP) - Rusland en Belarus mogen geen internationale sporttoernooien meer organiseren, ze niet toegewezen krijgen en ze mogen zich er ook geen kandidaat meer voor stellen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken is een verklaring daartoe door ministers uit tientallen landen ondertekend, onder wie de Nederlandse minister Conny Helder voor Langdurige Zorg en Sport. Dit alles vanwege de Russische inval in Oekraïne.
In de verklaring worden sportorganisaties bovendien opgeroepen relaties met sponsoren uit beide landen zoveel mogelijk te beperken. Naast Nederland hebben ook onder meer België, Australië, Canada, Frankrijk, Duitsland, Japan, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten ondertekend. In totaal hebben 37 regeringen de verklaring ondertekend. Het initiatief kwam van de Britse overheid.
In de verklaring wordt gesproken van een "niet te rechtvaardigen keuze van Rusland deze oorlog te beginnen. Het is een flagrante schending van het internationale recht, mede mogelijk gemaakt door Belarus. Het eerbiedigen van mensenrechten en vreedzame betrekkingen vormen de basis voor internationale sport. Daarvan is nu geen sprake."
Geplande wedstrijden
Het verbod zou ook moeten gelden voor atleten en teams, zoals voetbalclubs, die Rusland vertegenwoordigen op internationale wedstrijden. Het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité om Rusland en Belarus te weren van de Paralympische Winterspelen, die momenteel gaande zijn, werd toegejuicht.
Sinds de oorlog in Oekraïne zien de meeste sportbonden al af van deelname aan evenementen in Rusland. Ook zijn er al veel geplande wedstrijden of toernooien in het land afgelast of uitgesteld.
Meer uit Sport
ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
2 dagen geleden