Veel landen willen verbod op organiseren toernooien in Rusland
WASHINGTON (ANP) - Rusland en Belarus mogen geen internationale sporttoernooien meer organiseren, ze niet toegewezen krijgen en ze mogen zich er ook geen kandidaat meer voor stellen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken is een verklaring daartoe door ministers uit tientallen landen ondertekend, onder wie de Nederlandse minister Conny Helder voor Langdurige Zorg en Sport. Dit alles vanwege de Russische inval in Oekraïne.
In de verklaring worden sportorganisaties bovendien opgeroepen relaties met sponsoren uit beide landen zoveel mogelijk te beperken. Naast Nederland hebben ook onder meer België, Australië, Canada, Frankrijk, Duitsland, Japan, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten ondertekend. In totaal hebben 37 regeringen de verklaring ondertekend. Het initiatief kwam van de Britse overheid.
In de verklaring wordt gesproken van een "niet te rechtvaardigen keuze van Rusland deze oorlog te beginnen. Het is een flagrante schending van het internationale recht, mede mogelijk gemaakt door Belarus. Het eerbiedigen van mensenrechten en vreedzame betrekkingen vormen de basis voor internationale sport. Daarvan is nu geen sprake."
Geplande wedstrijden
Het verbod zou ook moeten gelden voor atleten en teams, zoals voetbalclubs, die Rusland vertegenwoordigen op internationale wedstrijden. Het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité om Rusland en Belarus te weren van de Paralympische Winterspelen, die momenteel gaande zijn, werd toegejuicht.
Sinds de oorlog in Oekraïne zien de meeste sportbonden al af van deelname aan evenementen in Rusland. Ook zijn er al veel geplande wedstrijden of toernooien in het land afgelast of uitgesteld.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
8 minuten geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
49 minuten geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
22 uur geleden