Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel landen bereid om vredestroepen Oekraïne te leveren, zegt VK

Veel landen bereid om vredestroepen Oekraïne te leveren, zegt VK

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Veel landen zijn bereid om vredestroepen te leveren voor Oekraïne, zegt een woordvoerder van de Britse premier Keir Starmer. "De bijdrage per land zal verschillen, maar dit wordt een aanzienlijke troepenmacht, met een groot aantal landen dat militairen levert."

De troepen kunnen worden ingezet als er een vredesakkoord komt tussen Oekraïne en Rusland. Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk hebben al duidelijk gemaakt dat ze troepen kunnen leveren. Volgens de woordvoerder zullen binnen de "coalitie van de bereidwilligen" ook landen op een andere manier ondersteuning bieden.

Rusland is tegen de inzet van vredestroepen. "Het is voor ons absoluut onacceptabel dat legereenheden van andere landen onder welke vlag dan ook in Oekraïne gestationeerd zijn", zei het ministerie van Buitenlandse Zaken vorige week. "Dit zou betekenen dat deze landen rechtstreeks in een gewapend conflict met ons land verwikkeld raken."

Meer uit Buitenland

Huis VS neemt definitieve versie uitgavenwet Trump aan

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de grote uitgavenwet van president Donald Trump aangenomen. 217 leden, allen Republikeinen, stemden voor. 212 Democraten stemden tegen, evenals twee Republikeinen. Een Republikein heeft nog niet gestemd. De stemming werd op de zender C-SPAN live uitgezonden.

10 minuten geleden
Media: EBU beslist in winter over songfestivaldeelname Israël

LONDEN (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) en zijn leden besluiten komende winter of Israël volgend jaar mee kan doen aan het Eurovisie Songfestival. Tijdens een vergadering in Londen werd de kwestie besproken, maar een definitief oordeel laat nog op zich wachten, zeggen bronnen tegen de Israëlische nieuwssite Ynet.

56 minuten geleden
Poetin vertelt Trump dat hij niet afziet van doelen in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek gezegd dat Moskou niet zal afzien van zijn doelstellingen in Oekraïne, meldt het Kremlin. Wel is Rusland nog steeds geïnteresseerd in een "onderhandelde oplossing".

2 uur geleden
Jennifer Simons wordt president van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons (71) wordt de nieuwe president van Suriname. Er zijn geen tegenkandidaten genomineerd voor de functie. De beoogde vicepresident, Gregory Rusland, is eveneens de enige kandidaat voor die functie. Parlementariërs hadden tot 17.00 uur Nederlandse tijd de gelegenheid om kandidaten te nomineren.

3 uur geleden
Russische president Poetin telefoneert met ambtgenoot Trump

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin houdt op dit moment een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump, meldt het Kremlin.

3 uur geleden
Poetin meldt dat hij deze donderdag met Trump gaat bellen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij deze donderdag met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gaat bellen, melden de Russische persbureaus RIA Novosti en Interfax.

5 uur geleden
BBC gaat risico-optredens niet meer livestreamen na ophef

LONDEN (ANP) - De BBC gaat optredens met "een hoog risico" niet langer livestreamen. De Britse omroep heeft dat besloten na de ophef over de show van punkrapduo Bob Vylan op Glastonbury, die op het podium onder meer "dood aan" het Israëlische leger scandeerde.

6 uur geleden