
Veel koninklijke gasten bij receptie voor kroning Charles
LONDEN (ANP) - Op Buckingham Palace wordt vrijdagavond een receptie gehouden ter ere van de kroning van Charles als koning van het Verenigd Koninkrijk. Naast vooraanstaande Britten en leiders van de landen uit de Gemenebest, zullen hierbij ook leden van andere koningshuizen aanwezig zijn.
Volgens Britse media worden er zo'n duizend gasten verwacht op de bijeenkomst in het paleis. Ook prinses Amalia en haar grootmoeder prinses Beatrix reizen ervoor naar Londen, maakte de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) eerder bekend. Andere koninklijke gasten die hun aanwezigheid op de receptie hebben toegezegd zijn onder anderen de Belgische koning Filip en zijn dochter prinses Elisabeth.
Het is de tweede keer dat Charles en zijn vrouw koningin-gemalin Camilla een receptie organiseren voorafgaand aan een grote officiële gebeurtenis. In september vorig jaar deden zij hetzelfde op de avond voor de uitvaart van koningin Elizabeth.
Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn op 6 mei bij de kroning in Westminster Abbey. Andere royals die hun aanwezigheid bij de kroning hebben bevestigd, zijn de Deense kroonprins Frederik en kroonprinses Mary. Dat geldt ook voor de Japanse kroonprins Akishino en zijn vrouw prinses Kiko. Namens Noorwegen gaan kroonprins Haakon en kroonprinses Mette-Marit, voor Zweden gaan koning Carl Gustaf en kroonprinses Victoria.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering wil ongedocumenteerde immigranten 1000 dollar (ongeveer 884 euro) geven als ze bereid zijn vrijwillig het land te verlaten. De overheid betaalt bovendien de reiskosten. Het geld wordt uitbetaald als iemand zijn terugkeer heeft bevestigd via een daarvoor bestemde app.
8 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De pro-Europese premier van Roemenië, Marcel Ciolacu, heeft zijn aftreden aangekondigd. De sociaaldemocraat trekt zijn centrumlinkse partij terug uit de regeringscoalitie na het enorme verkiezingssucces van uiterst rechts. De extreem nationalistische George Simion won een dag eerder de eerste ronde van de presidentsverkiezingen met een ruime voorsprong. De kandidaat van Ciolacu's coalitie slaagde er niet in de tweede ronde te halen.
45 minuten geledenVILNIUS (ANP/AFP) - Litouwen gaat 1,1 miljard euro uitgeven om zijn grenzen met Rusland en Belarus te versterken, maakte het NAVO-lid maandag bekend. Het grootste deel van het geld, 800 miljoen, wordt gebruikt om antitankmijnen aan te schaffen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De langverwachte rechtszaak tegen Sean 'Diddy' Combs is maandag van start gegaan. In de rechtbank van New York begon de selectie van de jury die zal oordelen of de rapper zich schuldig heeft gemaakt aan onder meer mensenhandel en seksueel misbruik.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël wil gebieden in de Palestijnse Gazastrook gaan bezetten, aldus de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap. Volgens een topfunctionaris wordt nog wel eerst geprobeerd een deal te sluiten over de Israëlische gijzelaars die zich in handen van Hamas in Gaza bevinden.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse Hooggerechtshof heeft een aanklacht tegen de Spaanse oud-koning Juan Carlos wegens belastingfraude verworpen. De vader van koning Felipe werd door een groep voormalige juristen, rechters en openbaar aanklagers beschuldigd. Volgens het hof zijn er geen nieuwe feiten, bewijzen of documenten ingediend die het rechtvaardigen het onderzoek opnieuw te openen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) heeft een genocidezaak verworpen die Soedan heeft aangespannen tegen de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). Het hof in Den Haag vindt dat het niet bevoegd is te oordelen in de zaak.
3 uur geleden