Veel klachten over vervoer leerlingen naar speciaal onderwijs
DEN HAAG (ANP) - Leerlingen worden te vaak niet opgehaald om 's ochtends naar het speciaal onderwijs te gaan of om 's middags terug naar huis te gaan. "Ons recht op leren is in het geding", zegt de vereniging Leerlingen Belang Voortgezet Speciaal Onderwijs (LBVSO) na berichtgeving in De Telegraaf. De belangengroep werkt aan een kort geding tegen de overheid.
Volgens de LBVSO hebben de leerlingen op het speciaal onderwijs vorig schooljaar gemiddeld tweehonderd lesuren gemist doordat er geen vervoer beschikbaar was. In de eerste maand van het nieuwe schooljaar staat de teller al op gemiddeld tien tot dertig gemiste uren. Dat kan betekenen dat het totaal over dit schooljaar nog hoger uitvalt dan vorig jaar. "Niets is opgelost, de situatie is dit jaar nog schrijnender", zegt LBVSO-voorzitter Elijah Delsink.
Maar het gaat niet alleen om de lesuren zelf, benadrukt de organisatie. Kinderen op het speciaal onderwijs hebben behoefte aan een vaste dagindeling. Hun ritme kan van slag raken als een chauffeur onverwacht niet opdaagt. "Daar staan al die bobo's niet bij stil. We krijgen meldingen dat ouders hun kinderen maar thuishouden, omdat ze er mentale schade door oplopen. Of ouders brengen en halen het kind zelf, met kunst-en-vliegwerk, maar dat gaat vaak ten koste van broertjes en zusjes en van werk."
De LBVSO verwacht niet dat een chauffeurstekort bij de vervoerders en andere problemen snel opgelost kunnen worden. "Maar ze kunnen wel noodoplossingen inzetten. Geef elke ouder een account bij een taxibedrijf, dat ze kunnen inzetten zodra een busje te laat is. Maar dat doen ze niet. Dat kost geld, en geld is belangrijker dan wij."
Meer uit Binnenland
HOOFDDORP (ANP) - Bij een steekpartij in Hoofddorp is woensdagavond een dode gevallen, meldt de politie in een bericht op X. Volgens de politie hebben hulpdiensten nog geprobeerd het slachtoffer te redden, "maar dit mocht helaas niet meer baten".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.
7 uur geleden