Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel klachten over vervoer leerlingen naar speciaal onderwijs

Veel klachten over vervoer leerlingen naar speciaal onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Leerlingen worden te vaak niet opgehaald om 's ochtends naar het speciaal onderwijs te gaan of om 's middags terug naar huis te gaan. "Ons recht op leren is in het geding", zegt de vereniging Leerlingen Belang Voortgezet Speciaal Onderwijs (LBVSO) na berichtgeving in De Telegraaf. De belangengroep werkt aan een kort geding tegen de overheid.

Volgens de LBVSO hebben de leerlingen op het speciaal onderwijs vorig schooljaar gemiddeld tweehonderd lesuren gemist doordat er geen vervoer beschikbaar was. In de eerste maand van het nieuwe schooljaar staat de teller al op gemiddeld tien tot dertig gemiste uren. Dat kan betekenen dat het totaal over dit schooljaar nog hoger uitvalt dan vorig jaar. "Niets is opgelost, de situatie is dit jaar nog schrijnender", zegt LBVSO-voorzitter Elijah Delsink.

Maar het gaat niet alleen om de lesuren zelf, benadrukt de organisatie. Kinderen op het speciaal onderwijs hebben behoefte aan een vaste dagindeling. Hun ritme kan van slag raken als een chauffeur onverwacht niet opdaagt. "Daar staan al die bobo's niet bij stil. We krijgen meldingen dat ouders hun kinderen maar thuishouden, omdat ze er mentale schade door oplopen. Of ouders brengen en halen het kind zelf, met kunst-en-vliegwerk, maar dat gaat vaak ten koste van broertjes en zusjes en van werk."

De LBVSO verwacht niet dat een chauffeurstekort bij de vervoerders en andere problemen snel opgelost kunnen worden. "Maar ze kunnen wel noodoplossingen inzetten. Geef elke ouder een account bij een taxibedrijf, dat ze kunnen inzetten zodra een busje te laat is. Maar dat doen ze niet. Dat kost geld, en geld is belangrijker dan wij."

Meer uit Binnenland

Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

2 uur geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.

2 uur geleden
600.000 bestanden gemeente Epe gestolen, ook persoonlijke data

EPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.

2 uur geleden
Verdachte Mels van B. van Barendrechtse zedenzaak in hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliƫnt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.

3 uur geleden
Politie deelt beelden van verdachten aanslag bij joodse school

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.

4 uur geleden
Bank of New York weigert commentaar na explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.

5 uur geleden
Campagne tegen oplichting levert identiteit van 14 verdachten op

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.

5 uur geleden