Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel klachten in Kamer over informatievoorziening van kabinet

Veel klachten in Kamer over informatievoorziening van kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt te weinig en te laat met informatie waar de Tweede Kamer om vraagt, vindt een groot deel van de Kamer. Onder alle fracties die donderdag meedoen aan een debat over de informatieafspraken tussen kabinet en Kamer klinkt ontevredenheid.

"60 procent van de Kamervragen wordt niet op tijd beantwoord. Waarom zoveel?", vroeg Michiel van Nispen (SP). D66-Kamerlid Joost Sneller had het over Kamervragen die na 570 dagen nog geen antwoord hebben. Ook de vaker gehoorde klacht dat brieven pas kort voor een debat naar de Tweede Kamer gaan kwam ter sprake.

In artikel 68 van de Grondwet staat dat parlementsleden recht hebben op informatie waar ze om vragen, tenzij dat tegen het belang van de staat ingaat. "De naleving van artikel 68 moet echt beter", zei Glimina Chakor (GroenLinks-PvdA).

Teleurgesteld

Een groep Kamerleden schreef anderhalf jaar geleden dat het kabinet beter moet uitleggen wanneer het weigert informatie aan de Kamer te geven. Minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) schrijft dat ze over dit onderwerp met de Kamer in gesprek wil gaan. Haar NSC-partijgenoot Sander van Waveren is "teleurgesteld" in die reactie en had op een voorstel van het kabinet gehoopt.

De Kamer wil ook makkelijker contact kunnen leggen met ambtenaren. "We hebben duizenden ambtenaren, en die mogen met iedereen praten behalve met ons", zei Van Nispen. Sinds enkele jaren hebben ministeries contactpersonen voor Kamerleden, maar toch voelt het contact "echt nog wat stroperig", zei Queeny Rajkowski (VVD). Op dit gebied "lijkt het kabinet vooral stappen terug te zetten", voegt Inge van Dijk (CDA) toe.

Coalitiefracties BBB en PVV deden niet mee aan het debat.

Meer uit Politiek

BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

8 uur geleden
Kamer wil doel voor vermindering fraude in de zorg

DEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.

9 uur geleden
Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

9 uur geleden
Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

10 uur geleden
Minister wil einde verblijfsvergunning bij fraude met nepouders

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.

10 uur geleden
PVV en Groep Markuszower bij een op vijf moties oneens met elkaar

DEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.

11 uur geleden
Ook excuses Van Weel om communicatie over dossier-Lisa

DEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.

1 dag geleden