Veel kentekens landbouwvoertuigen niet bekend bij verzekeraars
DEN HAAG (ANP) - Bijna twee op de drie eigenaren van landbouwvoertuigen hebben hun kenteken nog niet doorgegeven aan hun verzekeraar. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars. Dat moet gebeuren voor 1 januari. Doet een eigenaar van bijvoorbeeld een tractor dat niet, dan loopt diegene het risico op een waarschuwingsbrief of een boete van 400 euro bij een controle.
Zonder kenteken mogen landbouw- of bouwvoertuigen na de jaarwisseling de weg niet meer op, zo waarschuwt de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) al langer. Veruit de meeste eigenaren hebben gehoor gegeven aan de oproep hun voertuig te laten registreren. Alleen dit jaar kan dat nog zonder keuring.
Volgens de nieuwste cijfers van de RDW hebben inmiddels 100 procent van de verwachte 270.000 tractoren zich geregistreerd. Voor 'getrokken materieel' gaat het zelfs al om 195.000 voertuigen, waar op 150.000 werd gerekend. Het RDW verwacht nog wel duizenden aanmeldingen van zogenoemde motorrijtuigen met beperkte snelheid (MMBS). Wie straks met zijn graaf- of veegmachine ongeregistreerd de weg op gaat, riskeert een boete.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
12 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
15 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
19 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
21 uur geleden