Veel kansen, maar geen doelpunten bij Excelsior - FC Twente
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een punt gepakt tegen FC Twente. In een vermakelijk duel vol kansen werd niet gescoord in Rotterdam: 0-0. FC Twente staat met 48 punten op de vijfde plaats, Excelsior neemt met 24 punten de vijftiende plek in en bivakkeert daardoor net boven de degradatiezone.
Twente moest het doen zonder aanvoerder Robin Pröpper, die met een lichte longontsteking kampt. Ook Manfred Ugalde, de smaakmaker van de afgelopen weken, ontbrak vanwege een blessure in de selectie van trainer Ron Jans. Bij Excelsior haakte de creatieve Marouan Azarkan vlak voor de aftrap af, omdat hij in de warming-up geblesseerd raakte.
De aanvoerdersband zat bij de Rotterdammers om de bovenarm van doelman Stijn van Gassel, die de band heeft overgenomen van Redouan El Yaakoubi. De verdediger moest de band inleveren omdat hij in de laatste wedstrijd voor de interlandperiode weigerde om mee te doen aan de OneLove-actie.
Van Gassel onderscheidde zich tegen FC Twente met heel wat reddingen. De keeper liet zich zo'n 20 minuten voor tijd wel bijna verrassen door een schot van Ramiz Zerrouki, maar hij wist de bal op de doellijn alsnog te pakken. Ook Excelsior kreeg wat kansen om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Het gelijkspel werd desondanks met gejuich ontvangen in Kralingen.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
15 uur geleden