Veel kansen, maar geen doelpunten bij Excelsior - FC Twente
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een punt gepakt tegen FC Twente. In een vermakelijk duel vol kansen werd niet gescoord in Rotterdam: 0-0. FC Twente staat met 48 punten op de vijfde plaats, Excelsior neemt met 24 punten de vijftiende plek in en bivakkeert daardoor net boven de degradatiezone.
Twente moest het doen zonder aanvoerder Robin Pröpper, die met een lichte longontsteking kampt. Ook Manfred Ugalde, de smaakmaker van de afgelopen weken, ontbrak vanwege een blessure in de selectie van trainer Ron Jans. Bij Excelsior haakte de creatieve Marouan Azarkan vlak voor de aftrap af, omdat hij in de warming-up geblesseerd raakte.
De aanvoerdersband zat bij de Rotterdammers om de bovenarm van doelman Stijn van Gassel, die de band heeft overgenomen van Redouan El Yaakoubi. De verdediger moest de band inleveren omdat hij in de laatste wedstrijd voor de interlandperiode weigerde om mee te doen aan de OneLove-actie.
Van Gassel onderscheidde zich tegen FC Twente met heel wat reddingen. De keeper liet zich zo'n 20 minuten voor tijd wel bijna verrassen door een schot van Ramiz Zerrouki, maar hij wist de bal op de doellijn alsnog te pakken. Ook Excelsior kreeg wat kansen om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Het gelijkspel werd desondanks met gejuich ontvangen in Kralingen.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
59 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Harry Maguire is door bondscoach Thomas Tuchel opgeroepen voor de komende twee oefenwedstrijden van de Engelse voetballers tegen Uruguay en Japan. De 33-jarige verdediger van Manchester United maakte twee jaar geleden voor het laatst deel uit van de nationale selectie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Kees Smit voor het eerst voor het Nederlands elftal geselecteerd. De 20-jarige middenvelder van AZ maakt deel uit van de groep van 26 spelers voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldt voetbalbond KNVB.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
15 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
15 uur geleden