Veel interesse voor veiling roemrucht openluchtbordeel op Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - Voor de veiling van het openluchtbordeel Campo Alegre op Curaçao, aanstaande dinsdag, is "internationale belangstelling". Dat zegt de organisatie van de veiling. Wie er concreet belangstelling heeft, is niet duidelijk. Het 'vrolijke kamp', zoals de vertaling uit het Spaans luidt, sloot in 2020 bij het begin van de coronapandemie haar deuren.
Het stond jarenlang bekend als het grootste openluchtbordeel van het Caribisch gebied, met ruimte voor honderdvijftig vrouwen die in huisjes hun diensten verleenden. Na de sluiting is er meer (illegale) prostitutie op straat en in bars en hotels op het eiland.
Op sociale media wordt met grote regelmaat nostalgisch gesproken over het in 1949 opgerichte, roemruchte bordeel waar veel dames uit Colombia, de Dominicaanse Republiek, Venezuela en andere landen uit de regio werkzaam waren. Hoewel het resort niet meer in heel goede staat verkeert, is er veel interesse uit Curaçao en ook van daarbuiten.
Vergunningen
Minister van Justitie Shalten Hato benadrukt dat Campo weer kan dienen als bordeel. Prostitutie is niet verboden op het eiland, met uitzondering van straatprostitutie en in sommige hotels. Volgens Hato heeft een nieuwe eigenaar vergunningen nodig voor het exploiteren van een bordeel en de 'import' van prostituees uit het buitenland. Het land zal die vergunningen geven aan bedrijven "die zich aan de wet houden".
De veiling moet voldoende opbrengen om een boete van bijna 14,9 miljoen Antilliaanse gulden (ongeveer 7,5 miljoen euro) aan justitie te voldoen. Dat geld gaat naar het Criminaliteitsbestrijdingsfonds op het eiland. Het Hof op Curaçao heeft het bedrijf van de vorige eigenaar in 2013 al veroordeeld voor witwassen, waarna een jarenlange juridische strijd volgde. In eerste instantie vroeg justitie 8,9 miljoen Antilliaanse gulden (ongeveer 4,5 miljoen euro).
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israël erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
13 uur geleden