Veel interesse voor regeling wolfrasters Gelderland
ARNHEM (ANP) - Dierhouders in de provincie Gelderland hebben dit jaar tot dusver 900.000 euro subsidie aangevraagd om wolfwerende rasters te kunnen plaatsen. De provincie meldt dat er vooral afgelopen maand veel aanvragen zijn binnengekomen. Begin april heeft Gelderland de subsidieregeling uitgebreid tot de hele provincie.
"Dierhouders zijn echt flink aan de slag gegaan, daar zijn we heel blij mee. De nieuwe subsidieregeling is een succes", zegt gedeputeerde Harold Zoet (landbouw, natuur). Afgelopen maand vroegen ruim 150 dierhouders subsidie aan voor een wolfwerend raster. De vier maanden daarvoor waren dat er iets minder dan tachtig.
Dit jaar is inmiddels voor 207 kilometer wolfwerend raster subsidie aangevraagd, om daarmee 8500 weidedieren beter te beschermd, meldt de provincie. Diereigenaren vragen vooral subsidie aan voor het beschermen van schapen en geiten.
1 miljoen per jaar
Het Gelders parlement trok voor de komende 3 jaar 1 miljoen euro per jaar uit voor diereigenaren die een subsidie willen aanvragen voor maatregelen om de wolf weg te houden. Omdat er nog 200.000 euro over was van een eerdere regeling is voor heel 2024 1,2 miljoen euro beschikbaar.
Zoet wijst erop dat de subsidiepot voor dit jaar al bijna leeg is. Daarom wil hij binnenkort aan Provinciale Staten voorstellen het geld van volgend jaar nu al in te zetten.
Onderzoek
Afgelopen najaar meldde de Wolvencommissie Gelderland nog dat het aantal diereigenaren dat wolfwerende maatregelen nam om schapen en geiten tegen wolvenaanvallen te beschermen veel te laag was. De Wolvencommissie, die onderzoek naar maatregelen tegen wolvenaanvallen had laten doen, liet toen weten dat op de Veluwe slechts 3,5 procent van de percelen afdoende beschermd was.
Hoeveel procent dat inmiddels is, moet de provincie volgens een woordvoerster nog berekenen. De provincie deelt die informatie naar verwachting op een later moment alsnog.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het COC vraagt het kabinet in actie te komen om acceptatie van homoseksualiteit onder jongeren te bevorderen. De belangenorganisatie voor queer personen doet die oproep naar aanleiding van onderzoek van het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht, waaruit blijkt dat jongeren een stuk minder positief zijn over homoseksualiteit dan vier jaar geleden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.
12 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.
14 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.
14 uur geleden