Veel interesse voor regeling wolfrasters Gelderland
ARNHEM (ANP) - Dierhouders in de provincie Gelderland hebben dit jaar tot dusver 900.000 euro subsidie aangevraagd om wolfwerende rasters te kunnen plaatsen. De provincie meldt dat er vooral afgelopen maand veel aanvragen zijn binnengekomen. Begin april heeft Gelderland de subsidieregeling uitgebreid tot de hele provincie.
"Dierhouders zijn echt flink aan de slag gegaan, daar zijn we heel blij mee. De nieuwe subsidieregeling is een succes", zegt gedeputeerde Harold Zoet (landbouw, natuur). Afgelopen maand vroegen ruim 150 dierhouders subsidie aan voor een wolfwerend raster. De vier maanden daarvoor waren dat er iets minder dan tachtig.
Dit jaar is inmiddels voor 207 kilometer wolfwerend raster subsidie aangevraagd, om daarmee 8500 weidedieren beter te beschermd, meldt de provincie. Diereigenaren vragen vooral subsidie aan voor het beschermen van schapen en geiten.
1 miljoen per jaar
Het Gelders parlement trok voor de komende 3 jaar 1 miljoen euro per jaar uit voor diereigenaren die een subsidie willen aanvragen voor maatregelen om de wolf weg te houden. Omdat er nog 200.000 euro over was van een eerdere regeling is voor heel 2024 1,2 miljoen euro beschikbaar.
Zoet wijst erop dat de subsidiepot voor dit jaar al bijna leeg is. Daarom wil hij binnenkort aan Provinciale Staten voorstellen het geld van volgend jaar nu al in te zetten.
Onderzoek
Afgelopen najaar meldde de Wolvencommissie Gelderland nog dat het aantal diereigenaren dat wolfwerende maatregelen nam om schapen en geiten tegen wolvenaanvallen te beschermen veel te laag was. De Wolvencommissie, die onderzoek naar maatregelen tegen wolvenaanvallen had laten doen, liet toen weten dat op de Veluwe slechts 3,5 procent van de percelen afdoende beschermd was.
Hoeveel procent dat inmiddels is, moet de provincie volgens een woordvoerster nog berekenen. De provincie deelt die informatie naar verwachting op een later moment alsnog.
Meer uit Binnenland
RAMALLAH (ANP) - Israël heeft de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah ingetrokken. Om hoeveel mensen het gaat, wat hun functies zijn en wat voor gevolgen deze stap heeft, is nog niet bekend.
8 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Vanuit Den Helder is het marineschip Zr.Ms. Evertsen zondagmiddag voor ruim drie maanden vertrokken naar het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat vaart de komende weken richting de Middellandse Zee en kan worden ingezet in de Straat van Hormuz, meldt Defensie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Dit had nooit mogen gebeuren", zegt de familie van de omgekomen man die op de NDSM-kade is neergeschoten. "Wat een mooie, zonnige en gezellige vrijdagmiddag voor ons was, is geëindigd in een drama. Ineens moeten we in de verleden tijd praten over mijn lieve man, vader en supertrotse opa", schrijft de familie van de 61-jarige man in een reactie die Namens de Familie heeft uitgestuurd.
13 uur geledenLOBITH (ANP) - Het waterpeil van de Rijn heeft door de droogte een nieuw dieptepunt bereikt. Bij Lobith, waar de rivier Nederland binnenstroomt, werd zondag rond het middaguur een peil van 6,10 meter gemeten, laten de meetuitslagen van Rijkswaterstaat zien. Zo laag stond het water nog nooit sinds de waterstanden er worden gemeten. Dat gebeurt sinds 1866.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Vredesprotest 'Stop de Oorlogskoorts' heeft duizenden mensen naar De Dam in Amsterdam getrokken. Zo'n 3000 aanwezigen scharen zich achter de organisatie die "ziet dat de regering zich voorbereidt op oorlog waar de Nederlander de prijs voor betaalt".
13 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Universiteit Maastricht schorst een uit Gaza afkomstige student na commotie over een door hem geposte onlinevideo, waarin hij naar beelden kijkt over Palestijnse strijders in gevechtsuniformen en lijkt te zeggen: "Seventh of October. This is me" (7 oktober, dit ben ik), terwijl hij naar het tv-scherm wijst.
13 uur geledenHOUTEN (ANP) - Weeronline verwacht aankomende week uitzonderlijke temperaturen voor eind september. In grote delen van het land kan het kwik boven de 25 graden uitkomen. Halverwege de week wordt de hitte verdreven door buien met mogelijk onweer.
15 uur geleden