Veel interesse in overname DB Schenker, zeggen bronnen
BERLIJN (ANP) - Meer dan twintig partijen hebben zich gemeld bij Deutsche Bahn met interesse in een overname van het logistieke dochterbedrijf DB Schenker. Dat melden bronnen aan het Duitse persbureau dpa. Deutsche Bahn heeft het onderdeel in de verkoop gezet en wil met de opbrengst zijn schulden verlagen.
Volgens de ingewijden verwacht Deutsche Bahn voor het einde van deze maand de eerste concrete biedingen voor DB Schenker. Een definitieve verkoop zou voor het einde van dit jaar rond moeten zijn. Deutsche Bahn heeft wel gezegd de verkoop alleen door te zetten als daar financieel voordeel uit wordt gehaald. De waarde van DB Schenker zou rond de 20 miljard euro liggen.
DB Schenker is actief met vrachtvervoer op land, ter zee en door de lucht en heeft wereldwijd op bijna 1900 locaties meer dan 76.000 werknemers. Het bedrijf is ook werkzaam in Nederland. DB Schenker behoort tot de grootste logistieke dienstverleners van Europa, naast partijen als het Zwitserse Kuehne+Nagel en het Deense DSV.
Deutsche Bahn heeft ook gezegd zich meer te willen richten op het passagiersvervoer in eigen land. Het Duitse staatsspoorbedrijf verkocht eerder al dochteronderneming Arriva, die onder andere in Nederland regionaal openbaar vervoer aanbiedt.
Meer uit Financieel
TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
22 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
1 dag geleden