Veel huisartsen zien nieuw zorgakkoord niet zitten
UTRECHT (ANP) - Onder huisartsen bestaat veel weerstand tegen de nieuwe afspraken over de toekomst van de zorg. De Landelijke Huisartsenvereniging (LHV) heeft onder haar leden een peiling gehouden over het Integraal Zorgakkoord. "De stemming is negatief", zegt een woordvoerder van de vereniging na berichtgeving van de NOS. De uitkomst wordt voorgelegd aan de ledenvergadering, die maandag besluit of de LHV instemt met het akkoord.
De NOS zegt de uitkomsten in handen te hebben. Die worden via sociale media gedeeld en de LHV bevestigt de echtheid ervan. Ongeveer 3000 huisartsen hebben de peiling ingevuld, een kwart van de genodigden, en zij geven het akkoord gemiddeld een 4,6 als eindcijfer.
Huisartsen vinden onder meer dat de toezegging om meer tijd voor de patiënt te krijgen niet goed geregeld is. Ook zouden gemeenten niet genoeg doen voor huisvesting en passende tarieven.
Het zorgakkoord werd eerder afgewezen door MIND, een belangenorganisatie die opkomt voor patiënten in de geestelijke gezondheidszorg en hun naasten. Andere partijen hebben wel ingestemd met de plannen. Dit geldt bijvoorbeeld voor de Nederlandse ggz, de vereniging van organisaties die geestelijke gezondheidszorg leveren. De ziekenhuizen zijn ook akkoord gegaan, via de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) en de Nederlandse Federatie van Universitair Medische Centra (NFU). Patiëntenfederatie Nederland heeft ook groen licht gegeven.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.
16 uur geledenSON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.
1 dag geledenBILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.
1 week geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.
1 week geledenAMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.
1 week geleden