Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel hinder door staking openbare diensten in België

Veel hinder door staking openbare diensten in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een staking van personeel van de openbare diensten in België tegen de "algemene malaise" in de sector, leidt dinsdag tot veel hinder. Vooral mensen die aangewezen zijn op het openbaar vervoer ondervinden last van de acties. In Brussel reed bijvoorbeeld slechts één metrolijn. Bij het Vlaamse vervoersbedrijf De Lijn viel 35 tot 50 procent van de ritten uit. In Antwerpen reed 55 procent van de bussen, trams en metro's.

In heel België reed dinsdag slechts een kwart van de treinen. Spoorwegmaatschappij NMBS zette een alternatieve dienstregeling op zodat er nog wat verkeer mogelijk was. In de provincies Luik, Luxemburg en Namen reed evenwel geen enkele trein. Er was onvoldoende personeel beschikbaar voor de seinhuizen.

Door de hinder bij de NMBS is er dinsdag ook geen treinverkeer mogelijk tussen België en Duitsland, tussen België en Maastricht en tussen België en Luxemburg. Voor Eurostar en TGV INOUI wordt wel een normale dienstverlening voorzien. Ook voor de IC Nederland en voor Thalys-verbindingen tussen Parijs, Brussel en Amsterdam worden geen moeilijkheden verwacht. Mensen wordt wel aangeraden de reisplanner te raadplegen.

Gemeenschappelijk vakbondsfront

Volgens het Vlaams Verkeerscentrum was het door de stakingen 's ochtends niet drukker op de weg. Rond 07.30 uur stond er ruim 100 kilometer file, een normale ochtendspits.

Ook bij de Belgische publieke omroepen VRT en RTBF wordt actie gevoerd. Er zullen onder andere verkorte tv-journaals van maximaal tien minuten uitgezonden worden. De postbezorging is eveneens verstoord door de acties. "De acties van het gemeenschappelijk vakbondsfront en de staking zullen een impact hebben op de dienstverlening in de postkantoren, het contact center, bij de ophaling, verwerking en bezorging van brieven en pakjes", meldde bpost via Twitter.

De bonden komen volgens persbureau Belga op voor meer koopkracht, meer investeringen in de openbare sector en meer respect voor de overheidspensioenen.

Meer uit Buitenland

Terrorismeonderzoek in Polen na dodelijke aanslag in Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.

12 minuten geleden
Oproep om bloeddonaties voor gewonde agent Krakau

KRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.

1 uur geleden
Doden in woning schutter Polen zijn ouders en zus

KRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.

2 uur geleden
Ook koetsiers gewond bij schietpartij in Krakau

KRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.

2 uur geleden
Schade in Saudische hoofdstad gemeld na nieuwe aanvallen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.

3 uur geleden
Vrouw uit VS met 'leeg' kenteken krijgt 40.000 dollar aan boetes

NEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.

3 uur geleden
Tientallen gewonden door aardbeving in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Door een aardbeving met een kracht van 5.7 in het midden van Japan zijn zondag zeker 24 mensen gewond geraakt, melden lokale media. De beving veroorzaakte schade aan gebouwen en hinder voor het treinverkeer. Er zijn geen doden gemeld.

4 uur geleden