Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel hinder door staking openbare diensten in België

Veel hinder door staking openbare diensten in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een staking van personeel van de openbare diensten in België tegen de "algemene malaise" in de sector, leidt dinsdag tot veel hinder. Vooral mensen die aangewezen zijn op het openbaar vervoer ondervinden last van de acties. In Brussel reed bijvoorbeeld slechts één metrolijn. Bij het Vlaamse vervoersbedrijf De Lijn viel 35 tot 50 procent van de ritten uit. In Antwerpen reed 55 procent van de bussen, trams en metro's.

In heel België reed dinsdag slechts een kwart van de treinen. Spoorwegmaatschappij NMBS zette een alternatieve dienstregeling op zodat er nog wat verkeer mogelijk was. In de provincies Luik, Luxemburg en Namen reed evenwel geen enkele trein. Er was onvoldoende personeel beschikbaar voor de seinhuizen.

Door de hinder bij de NMBS is er dinsdag ook geen treinverkeer mogelijk tussen België en Duitsland, tussen België en Maastricht en tussen België en Luxemburg. Voor Eurostar en TGV INOUI wordt wel een normale dienstverlening voorzien. Ook voor de IC Nederland en voor Thalys-verbindingen tussen Parijs, Brussel en Amsterdam worden geen moeilijkheden verwacht. Mensen wordt wel aangeraden de reisplanner te raadplegen.

Gemeenschappelijk vakbondsfront

Volgens het Vlaams Verkeerscentrum was het door de stakingen 's ochtends niet drukker op de weg. Rond 07.30 uur stond er ruim 100 kilometer file, een normale ochtendspits.

Ook bij de Belgische publieke omroepen VRT en RTBF wordt actie gevoerd. Er zullen onder andere verkorte tv-journaals van maximaal tien minuten uitgezonden worden. De postbezorging is eveneens verstoord door de acties. "De acties van het gemeenschappelijk vakbondsfront en de staking zullen een impact hebben op de dienstverlening in de postkantoren, het contact center, bij de ophaling, verwerking en bezorging van brieven en pakjes", meldde bpost via Twitter.

De bonden komen volgens persbureau Belga op voor meer koopkracht, meer investeringen in de openbare sector en meer respect voor de overheidspensioenen.

Meer uit Buitenland

Suriname en Venezuela versterken relatie tijdens bezoek Rodríguez

PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.

22 minuten geleden
Trump staat stil bij 9/11: wereld zal nooit meer hetzelfde zijn

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.

32 minuten geleden
Oud-presidenten herdenken slachtoffers 9/11 bij Ground Zero

NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.

2 uur geleden
Noorse prinses Astrid (94), zus van Harald, overleden

OSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.

2 uur geleden
Houthi's veroveren eiland in zeestraat Bab al-Mandeb

PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.

3 uur geleden
Nepal schat kosten wederopbouw op 4,1 miljard euro

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.

4 uur geleden
Brussel keurt 6,1 miljard aan Oekraïne voor defensie goed

BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.

5 uur geleden