Veel gewonden door confrontatie migranten met politie in Calais
CALAIS (ANP) - Bij schermutselingen tussen een grote groep illegalen en de Franse oproerpolitie zijn vijftien agenten en een onbekend aantal migranten gewond geraakt. De vijftien moesten naar een ziekenhuis worden gebracht.
Volgens de politie werd een groep van zestig agenten aangevallen door circa honderd migranten die onder meer met stenen gooiden. De donderdag begon relatief kalm met de ontruiming van een kampement van illegalen bij een ziekenhuis in de havenstad, die zonder incidenten werd uitgevoerd.
Maar daarna ontstak een groep migranten in woede aan de zuidoostrand van de stad waar een grote parkeerplaats voor vrachtauto's is. Volgens ooggetuigen stortten de migranten zich met veel geweld op de agenten, aldus plaatselijke media. De agenten verweerden zich met traangas en wapens die niet-dodelijke projectielen of kogels afvuren. Calais is voor veel illegalen een uitvalsbasis om in vrachtauto's of met treinen of in bootjes naar Engeland te gaan.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.
1 uur geledenTRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.
3 uur geleden