Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel geldverstrekkers verhogen de hypotheekrente weer

Veel geldverstrekkers verhogen de hypotheekrente weer

AMSTERDAM (ANP) - Veel geldverstrekkers hebben de hypotheekrente weer verhoogd en ook deze week komen er renteverhogingen aan, ziet De Hypotheekshop. Voor het eerst sinds eind oktober hebben banken en andere hypotheekaanbieders afgelopen week de rente vaker verhoogd dan verlaagd.

Dat veel financierders de rente verhogen komt volgens De Hypotheekshop doordat de rente op de kapitaalmarkt is gestegen en daar lenen veel hypotheekverstrekkers hun geld. Het is opvallend dat de hypotheekrente niet al veel meer is gestegen, vindt de adviseur. Financierders hebben nu namelijk een erg lage marge op de hypotheekrente. De gemiddelde marge in dit kwartaal is zelfs een van de laagste sinds 2008.

Dat de marges voor geldverstrekkers lager liggen, komt volgens De Hypotheekshop door een "intense" concurrentie tussen financierders, waardoor ze minder hoge verdiensten accepteren. Het aantal hypotheekaanvragen mag dit kwartaal dan wel ongeveer een vijfde hoger zijn dan in de laatste drie maanden van vorig jaar, maar het aantal nieuwe klanten voor hypotheekverstrekkers is beperkt.

Doorstromers

Meer dan de helft van de mensen die een hypotheek aanvraagt, blijft volgens de hypotheekadviseur bij hun huidige financierder en daarom is het aantal nieuwe klanten beperkt. Het gaat hierbij om doorstromers die hun huidige hypotheek meenemen naar hun volgende huis of huizenbezitters die hun hypotheek verhogen. "Dat betekent dat veertig actieve financiers samen strijden om de overgebleven 46 procent potentiële klanten (starters, andere doorstromers, oversluiters)", schrijft De Hypotheekshop. Grote banken kunnen de concurrentie mogelijk extra aanjagen met de flinke winsten die ze vorig jaar maakten, aldus de adviseur.

De Hypotheekshop liet vorige maand weten dat de eerste hypotheekrentes weer aan het stijgen waren nadat ze twaalf weken op rij waren gedaald. De stijging kwam doordat de rente op de kapitaalmarkt toen ook al was gestegen. In de periode daarvoor ging de hypotheekrente nog omlaag door de dalende rente op de kapitaalmarkt.

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

2 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

3 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

3 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

4 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

4 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

5 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

7 uur geleden