Veel geldverstrekkers verhogen de hypotheekrente weer
AMSTERDAM (ANP) - Veel geldverstrekkers hebben de hypotheekrente weer verhoogd en ook deze week komen er renteverhogingen aan, ziet De Hypotheekshop. Voor het eerst sinds eind oktober hebben banken en andere hypotheekaanbieders afgelopen week de rente vaker verhoogd dan verlaagd.
Dat veel financierders de rente verhogen komt volgens De Hypotheekshop doordat de rente op de kapitaalmarkt is gestegen en daar lenen veel hypotheekverstrekkers hun geld. Het is opvallend dat de hypotheekrente niet al veel meer is gestegen, vindt de adviseur. Financierders hebben nu namelijk een erg lage marge op de hypotheekrente. De gemiddelde marge in dit kwartaal is zelfs een van de laagste sinds 2008.
Dat de marges voor geldverstrekkers lager liggen, komt volgens De Hypotheekshop door een "intense" concurrentie tussen financierders, waardoor ze minder hoge verdiensten accepteren. Het aantal hypotheekaanvragen mag dit kwartaal dan wel ongeveer een vijfde hoger zijn dan in de laatste drie maanden van vorig jaar, maar het aantal nieuwe klanten voor hypotheekverstrekkers is beperkt.
Doorstromers
Meer dan de helft van de mensen die een hypotheek aanvraagt, blijft volgens de hypotheekadviseur bij hun huidige financierder en daarom is het aantal nieuwe klanten beperkt. Het gaat hierbij om doorstromers die hun huidige hypotheek meenemen naar hun volgende huis of huizenbezitters die hun hypotheek verhogen. "Dat betekent dat veertig actieve financiers samen strijden om de overgebleven 46 procent potentiële klanten (starters, andere doorstromers, oversluiters)", schrijft De Hypotheekshop. Grote banken kunnen de concurrentie mogelijk extra aanjagen met de flinke winsten die ze vorig jaar maakten, aldus de adviseur.
De Hypotheekshop liet vorige maand weten dat de eerste hypotheekrentes weer aan het stijgen waren nadat ze twaalf weken op rij waren gedaald. De stijging kwam doordat de rente op de kapitaalmarkt toen ook al was gestegen. In de periode daarvoor ging de hypotheekrente nog omlaag door de dalende rente op de kapitaalmarkt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
3 uur geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
3 uur geleden