Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel fracties zien niets in bezoek aan nieuwe informateur

Veel fracties zien niets in bezoek aan nieuwe informateur

DEN HAAG (ANP) - Veel fracties voelen er niets voor om langs een nieuwe informateur te gaan, en daar - opnieuw - te zeggen dat PVV, VVD, NSC en BBB eruit moeten zien te komen. In welke vorm ze dan ook willen samenwerken, in een meerderheids-, minderheids- of extraparlementair kabinet met of zonder gedoogsteun. Onder meer GroenLinks-PvdA, D66, ChristenUnie, SP, Volt en DENK vinden dat tijdverspilling, zo is duidelijk geworden tijdens het debat over de vastgelopen formatie. Gezien de grote problemen die opgelost moeten worden, is die tijd er niet, vinden de fracties.

Zij noemden het ook een stap terug in het proces, om als het ware weer terug te gaan naar een verkenningsfase."We zijn terug bij af", zei Stephan van Baarle van DENK. Na de verkiezingen van 22 november zijn alle fracties bij Ronald Plasterk langs geweest en hebben ze hem verteld hoe ze tegen de verkiezingsuitslag aankijken en hoe ze hun rol zien. Daaruit is onder meer de informatieopdracht van de Tweede Kamer gekomen om te onderzoeken of er overeenstemming kan worden bereikt tussen PVV, VVD, NSC en BBB. Hun standpunten zijn niet veranderd, zei onder meer partijleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie.

Als een Kamermeerderheid met het voorstel van PVV-leider Geert Wilders instemt, gaat SER-voorziter Kim Putters aan de slag als nieuwe informateur. In een nieuwe gespreksronde van drie à vier weken moet Putters alle fractievoorzitters spreken, onder meer over de vorm van een mogelijke coalitie die de politiek leiders voor zich zien, is het plan van Wilders.

De PVV'er ziet dit als tussenstap om uit de impasse te komen. Ook BBB-partijleider Caroline van der Plas vindt zo'n tussenfase niet verkeerd. Het stof van de afgelopen periode kan dan neerdalen, zei ze. Dat moet "zorgvuldig", maar ook zo snel mogelijk. "Na die tussenfase moeten we aan de slag."

Meer uit Politiek

Jetten weet nog niet hoe het nieuwe AOW-plan eruit gaat zien

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.

9 uur geleden
PvdD en DENK verwijten D66 niet op te komen voor Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - DENK en Partij voor de Dieren zijn teleurgesteld, omdat in het coalitieakkoord wat hen betreft onvoldoende steun wordt uitgesproken voor de Palestijnen. Dat hadden de oppositiepartijen wel gehoopt van premier Rob Jetten. Want, zo brengen zij in herinnering, de D66'er liep vorig jaar mee met de demonstratie waarin het toenmalige kabinet werd opgeroepen om een rode lijn te trekken richting Israël.

10 uur geleden
DENK teleurgesteld over gebrek antidiscriminatiebeleid kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet doet te weinig om discriminatie te bestrijden, zei DENK-leider Stephan van Baarle. Volgens hem staan in het coalitieakkoord alleen al bestaande plannen en wordt er geen extra geld vrijgemaakt. "Wat gaat het kabinet doen?"

11 uur geleden
Bontenbal verwacht dat vakbonden over AOW-leeftijd komen praten

DEN HAAG (ANP) - CDA-fractievoorzitter Henri Bontenbal denkt dat de vakbonden met het kabinet in gesprek zullen gaan over de voorgestelde verhoging van de AOW-leeftijd. SP-leider Jimmy Dijk vroeg Bontenbal hoe hij denkt de relatie met de vakbonden weer te verbeteren, maar volgens Bontenbal is dat niet nodig.

12 uur geleden
Coalitie reageert afwachtend op plannen uit de oppositie

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA reageren tijdens het debat over de regeringsverklaring afwachtend op plannen uit de oppositie. Ze vinden het eerst aan het kabinet om de maatregelen uit het coalitieakkoord uit te werken. Daarna pas willen zij praten over eventuele aanpassingen. Oppositiepartijen willen het liefst nu al zaken doen. Omdat de coalitiepartijen een minderheid hebben van 66 zetels, is de steun van andere partijen nodig.

13 uur geleden
Oppositie verwijt VVD dat middenklasse opdraait voor kosten

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen GroenLinks-PvdA, ChristenUnie, DENK en Volt verwijten VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans dat de middenklasse gaat betalen voor de defensieplannen van het nieuwe kabinet. Jesse Klaver (GL-PvdA) vraagt Brekelmans waarom bedrijven en mensen met hogere inkomens niet meer bijdragen.

15 uur geleden
Ook JA21, CU en BBB kritisch over kabinetsdraai over box 3

DEN HAAG (ANP) - Ook oppositiepartijen JA21, ChristenUnie en BBB zijn verbolgen dat het kabinet alsnog het wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) wil aanpassen. De fractievoorzitters van die partijen deden hun beklag bij VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans die de keuze van het kabinet verdedigde. Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) kondigde in de marge van het debat aan dat hij na kritiek van vooral beleggers de wet wil wijzigen.

15 uur geleden