'Veel filmtheaters halen eind van het jaar niet'
DEN HAAG (ANP) - Veel filmtheaters vrezen het einde van het jaar niet te halen. Dat blijkt uit een grote rondgang van De Filmkrant langs grotere en kleinere filmtheaters. Zij stellen allemaal dat voor het voorbestaan van het Nederlandse filmtheaterlandschap moet worden gevreesd.
De Nederlandse bioscopen waren drie maanden gesloten vanwege de coronacrisis. Sinds 1 juli zijn de bioscopen weer open, maar het aantal bezoekers dat mag worden toegelaten, is zeer beperkt. Er is geen enkel uitzicht op een verbetering van deze situatie, waardoor veel filmtheaters nu of op korte termijn in de financiële problemen komen.
Financiële steun van lokale overheden en het Filmfonds bieden nauwelijks een oplossing. Niet alleen de kleine filmtheaters zuchten onder de coronacrisis. Ook Pathé, de grootste bioscoopexploitant van Nederland, maakte onlangs bekend te moeten reorganiseren. Dit gaat gevolgen hebben voor zeker tientallen werknemers van het bedrijf. Gedwongen ontslagen worden niet uitgesloten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.
1 uur geledenBEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.
4 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
14 uur geleden