'Veel filmtheaters halen eind van het jaar niet'
DEN HAAG (ANP) - Veel filmtheaters vrezen het einde van het jaar niet te halen. Dat blijkt uit een grote rondgang van De Filmkrant langs grotere en kleinere filmtheaters. Zij stellen allemaal dat voor het voorbestaan van het Nederlandse filmtheaterlandschap moet worden gevreesd.
De Nederlandse bioscopen waren drie maanden gesloten vanwege de coronacrisis. Sinds 1 juli zijn de bioscopen weer open, maar het aantal bezoekers dat mag worden toegelaten, is zeer beperkt. Er is geen enkel uitzicht op een verbetering van deze situatie, waardoor veel filmtheaters nu of op korte termijn in de financiële problemen komen.
Financiële steun van lokale overheden en het Filmfonds bieden nauwelijks een oplossing. Niet alleen de kleine filmtheaters zuchten onder de coronacrisis. Ook Pathé, de grootste bioscoopexploitant van Nederland, maakte onlangs bekend te moeten reorganiseren. Dit gaat gevolgen hebben voor zeker tientallen werknemers van het bedrijf. Gedwongen ontslagen worden niet uitgesloten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
2 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
11 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
14 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
16 uur geleden