
Veel fans bij terugkeer wereldkampioen Argentinië in eigen land
BUENOS AIRES (ANP) - De voetballers van wereldkampioen Argentinië zijn onder luid gejuich teruggekeerd in eigen land. Ondanks het vroege tijdstip van 02.40 uur lokale tijd stonden er duizenden fans bij het vliegveld van Buenos Aires te wachten om de ploeg na aankomst uit Qatar welkom te heten. Aanvoerder Lionel Messi en bondscoach Lionel Scaloni waren de eersten die, met de wereldbeker, het vliegtuig uitkwamen.
De spelers vervolgden daarna, staand op een bus die was versierd met de tekst "wereldkampioen" en drie sterren, hun weg richting het trainingscomplex van de Argentijnse bond. Zij namen alle tijd om te genieten van de aanwezige fans, die rijen dik langs de weg stonden opgesteld.
De selectie van bondscoach Scaloni brengt de nacht door op het trainingscomplex, waarna ze het feest dinsdag overdag vervolgen in het centrum van de hoofdstad. De Argentijnen hebben van de regering een nationale vrije dag gekregen en zullen massaal aanwezig zijn bij de festiviteiten.
Door de zege via strafschoppen op Frankrijk is de wereldbeker voor de derde keer een prooi voor het Zuid-Amerikaanse land. De vorige keer dat Argentinië wereldkampioen werd, was in 1986.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
7 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is terug in de selectie van FC Barcelona. Dat meldt zijn club op X. De 28-jarige middenvelder is na een lichte blessure weer fit genoeg om donderdag in de Champions League uit bij Newcastle United te kunnen spelen. De Jong deed afgelopen zondag nog niet mee tijdens het competitieduel met Valencia.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft dinsdag na de thuisnederlaag (2-3) in de Champions League tegen Qarabag FK uit Azerbeidzjan hoofdtrainer Bruno Lage ontslagen. Lage had sinds september vorig jaar de leiding over het team van de Portugese topclub. Hij won de nationale beker en de Portugese supercup. Benfica eindigde als tweede, maar wist zich ten koste van Fenerbahçe wel te plaatsen voor de Champions League.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft opnieuw een hoofdrol gespeeld. De 38-jarige Argentijn stond met een doelpunt en een assist aan de basis van een 3-1-overwinning van Inter Miami op Seattle Sounders. Het duel in de Major League Soccer (MLS) was beladen nadat de finale van de Leagues Cup tussen beide clubs onlangs nog op vechtpartijen was uitgelopen.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.
18 uur geleden