
Veel extra banen op wapenopslag VS in Limburg
DEN HAAG (ANP) - Er komen 150 tot 220 extra banen bij op de wapenopslagplaats van het Amerikaanse leger in Eygelshoven in Zuid-Limburg, meldt het ministerie van Defensie. Op het complex bij Kerkrade staan tanks, pantservoertuigen en zware artilleriestukken opgeslagen.
Tot dusver is er sprake van langdurige opslag in Eygelshoven, maar de Amerikanen hebben besloten het wapentuig vaker te gaan gebruiken voor oefeningen. Het materieel zal geregeld worden gewisseld en moet binnen 48 uur inzetbaar zijn. Daarvoor zijn extra technische en logistieke functies nodig op de locatie.
"Dit onderstreept de band tussen de VS en Nederland", aldus minister Ank Bijleveld van Defensie. De opslagplaats moet medio volgend jaar gereed zijn voor haar nieuwe taak. De Amerikanen willen mobieler zijn in verband met de onvoorspelbare situatie aan de oostgrens van het NAVO-gebied, aldus Defensie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het was een "krankzinnige nacht" in Scheveningen. Dat stelt voorzitter Nine Kooiman van de Nederlandse Politiebond (NPB) op X. De ME moest donderdagavond in actie komen toen honderden jongeren in de kustplaats met elkaar op de vuist gingen. Groepen jongeren keerden zich ook tegen de politie. "Wat een geweld tegen politiemensen. Hoop dat iedereen veilig en heel thuis is gekomen", schrijft Kooiman.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Nederland is een plek gestegen en staat derde in de jaarlijkse persvrijheidsindex van Reporters Sans Frontières (RSF). Dat is onder meer te danken aan de veroordeling vorig jaar van zes verdachten van de moord op Peter R. de Vries. Ook het besluit van de overheid om af te zien van de btw-verhoging op media speelt mee.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Statiegeld Nederland opent deze maand twee eigen winkels waar consumenten hun statiegeldverpakkingen kunnen inleveren. Zij krijgen dan direct hun geld terug, waarbij contante uitbetaling ook een optie is. De eerste Statiegeld Retourshop opent op 9 mei in winkelcentrum Keizerswaard in Rotterdam, vanaf 14 mei kunnen bezoekers terecht aan de Vijzelgracht in Amsterdam.
3 uur geledenVOORSCHOTEN (ANP) - Bij een uitslaande schuurbrand aan de Papelaan in het Zuid-Hollandse Voorschoten zijn twee woningen beschadigd geraakt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het slachtoffer van een dodelijke schietpartij donderdag in Rijswijk (Zuid-Holland) is een 41-jarige man uit Turkije, meldt de politie. De man zou bij een hotel van dichtbij zijn neergeschoten.
9 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Het slachtoffer van de schietpartij donderdag in Rijswijk is overleden, meldt de politie. Het incident gebeurde 's middags bij een hotel aan de Van Vredenburchweg in het park Overvoorde.
13 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme lenteweer van donderdag heeft geen datumwarmterecord opgeleverd, meldt weerbureau Weeronline. Wel is met 27,4 graden in De Bilt en 29,5 graden in het Zeeuwse Westdorpe 1 mei de warmste dag tot nu toe dit jaar.
14 uur geleden