Veel doden na instorten afdak station in Servië
BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - Zeker twaalf mensen zijn om het leven gekomen toen een afdak instortte van het belangrijkste station in de Servische stad Novi Sad, meldden de autoriteiten. Het is nog onduidelijk waarom een deel van de overkapping bij de ingang bezweek.
Premier Milos Vucevic sprak over een zwarte vrijdag voor heel Servië en Novi Sad. Voor zaterdag is een dag van nationale rouw afgekondigd.
Meerdere gewonden moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Enkele mensen konden pas uren later onder de brokstukken vandaan worden gehaald.
De renovatie van het gebouw uit 1964 is onlangs voltooid, maar aan het afdak werd niet gewerkt. Novi Sad aan de Donau is de grootste stad van Servië na de hoofdstad Belgrado.
Meer uit Buitenland
ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.
49 minuten geledenMAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
8 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
15 uur geleden