Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel doden na instorten afdak station in Servië

Veel doden na instorten afdak station in Servië

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - Zeker twaalf mensen zijn om het leven gekomen toen een afdak instortte van het belangrijkste station in de Servische stad Novi Sad, meldden de autoriteiten. Het is nog onduidelijk waarom een deel van de overkapping bij de ingang bezweek.

Premier Milos Vucevic sprak over een zwarte vrijdag voor heel Servië en Novi Sad. Voor zaterdag is een dag van nationale rouw afgekondigd.

Meerdere gewonden moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Enkele mensen konden pas uren later onder de brokstukken vandaan worden gehaald.

De renovatie van het gebouw uit 1964 is onlangs voltooid, maar aan het afdak werd niet gewerkt. Novi Sad aan de Donau is de grootste stad van Servië na de hoofdstad Belgrado.

Meer uit Buitenland

Iran: Trump accepteert onze eisen voor einde aan de oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse staatsmedia melden dat de Amerikaanse president Donald Trump "onze eisen voor een einde van de oorlog" heeft geaccepteerd.

18 minuten geleden
Door Trump gesteunde kandidaat wint zetel Marjorie Taylor Greene

ATLANTA (ANP) - De Republikein Clay Fuller, een voormalig aanklager die werd gesteund door president Donald Trump, heeft dinsdag een beslissende tweede stemronde in de Amerikaanse staat Georgia gewonnen. Hij volgt hiermee de conservatieve politica Marjorie Taylor Greene op in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, zo meldt NBC News.

25 minuten geleden
Starmer reist naar Golfregio na ingaan staakt-het-vuren

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer reist af naar de Golfregio na het ingaan van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, meldt de BBC op basis van Downing Street. Starmer zal met de leiders in de regio onder meer praten over de heropening van de Straat van Hormuz en de rol die het Verenigd Koninkrijk daarbij kan spelen.

29 minuten geleden
Iran stelt voortgang uraniumverrijking en opheffing sancties voor

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse tienpuntenplan, dat de basis moet vormen voor onderhandelingen over een einde van de oorlog, houdt in dat de Verenigde Staten instemmen met de voortzetting van het Iraanse programma voor de verrijking van uranium en de opheffing van alle sancties. Dat melden Iraanse media.

34 minuten geleden
Merz: Duitsland blij met bestand, nu verder onderhandelen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is blij dat Iran en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over een staakt-het-vuren van twee weken. "Het doel moet nu zijn om de komende dagen te onderhandelen over een duurzaam einde aan de oorlog. Dat is alleen via diplomatieke weg te bereiken", schrijft hij in een verklaring. Duitsland wil volgens Merz ook bijdragen aan de heropening van de Straat van Hormuz.

37 minuten geleden
Trump: VS zullen helpen bij verkeersafwikkeling in Straat Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen helpen bij de verkeersafwikkeling in de Straat van Hormuz. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump rond middernacht (lokale tijd) aan op Truth Social.

1 uur geleden
Netanyahu: bestand tussen Iran en VS omvat niet Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat zijn land het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump steunt om aanvallen op Iran gedurende twee weken op te schorten, maar voegde eraan toe dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon. Dat meldden Israëlische media, waaronder The Times of Israel, op basis van een verklaring van Netanyahu's kantoor.

3 uur geleden