Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel doden en gewonden door stormloop bij massabedevaart in India

Veel doden en gewonden door stormloop bij massabedevaart in India

PRAYAGRAJ (ANP/AFP/RTR) - Bij een stormloop op de Kumbh Mela, de grootste bedevaart ter wereld, in het noorden van India, zijn meerdere doden en gewonden gevallen. Dat meldt onder meer de BBC. Een arts zei tegen persbureau AFP dat er minstens vijftien doden zijn gevallen.

Het incident vond plaats aan de Sangam Nose in de stad Prayagraj. Op dat punt komen de drie heilige stromen samen: de Ganges, de Yamuna en de mythische Sarasvati. Pelgrims waren daar samengekomen om te baden in het water, een ritueel dat deel uitmaakt van de bedevaart. Het evenement trekt honderden miljoenen mensen.

Volgens ooggetuigen werden personen die op de oevers van de rivier sliepen, vertrapt door anderen die uit het water kwamen. Een twintigtal ambulances snelde toe, aldus de BBC. Hulpdiensten droegen slachtoffers weg op brancards.

Van 13 januari tot 26 februari trekken naar schatting 400 miljoen hindoes naar Prayagraj, in de staat Uttar Pradesh, voor zes weken van rituele baden, gebeden en optochten.

Meer uit Buitenland

Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

1 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

1 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

1 uur geleden
NBC: lokale agenten ingezet voor ICE met omstreden taskforcemodel

WASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.

2 uur geleden
Estland: NAVO zal diep in Rusland toeslaan bij inval

TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.

3 uur geleden
Italië klaar om Palestijnse politie te trainen in Gaza

ROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.

3 uur geleden
Brussel noemt Israëlisch besluit Westoever 'nieuwe escalatie'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.

3 uur geleden