Veel doden en gewonden door stormloop bij massabedevaart in India
PRAYAGRAJ (ANP/AFP/RTR) - Bij een stormloop op de Kumbh Mela, de grootste bedevaart ter wereld, in het noorden van India, zijn meerdere doden en gewonden gevallen. Dat meldt onder meer de BBC. Een arts zei tegen persbureau AFP dat er minstens vijftien doden zijn gevallen.
Het incident vond plaats aan de Sangam Nose in de stad Prayagraj. Op dat punt komen de drie heilige stromen samen: de Ganges, de Yamuna en de mythische Sarasvati. Pelgrims waren daar samengekomen om te baden in het water, een ritueel dat deel uitmaakt van de bedevaart. Het evenement trekt honderden miljoenen mensen.
Volgens ooggetuigen werden personen die op de oevers van de rivier sliepen, vertrapt door anderen die uit het water kwamen. Een twintigtal ambulances snelde toe, aldus de BBC. Hulpdiensten droegen slachtoffers weg op brancards.
Van 13 januari tot 26 februari trekken naar schatting 400 miljoen hindoes naar Prayagraj, in de staat Uttar Pradesh, voor zes weken van rituele baden, gebeden en optochten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
9 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
13 uur geleden