Veel doden en gewonden door stormloop bij massabedevaart in India
PRAYAGRAJ (ANP/AFP/RTR) - Bij een stormloop op de Kumbh Mela, de grootste bedevaart ter wereld, in het noorden van India, zijn meerdere doden en gewonden gevallen. Dat meldt onder meer de BBC. Een arts zei tegen persbureau AFP dat er minstens vijftien doden zijn gevallen.
Het incident vond plaats aan de Sangam Nose in de stad Prayagraj. Op dat punt komen de drie heilige stromen samen: de Ganges, de Yamuna en de mythische Sarasvati. Pelgrims waren daar samengekomen om te baden in het water, een ritueel dat deel uitmaakt van de bedevaart. Het evenement trekt honderden miljoenen mensen.
Volgens ooggetuigen werden personen die op de oevers van de rivier sliepen, vertrapt door anderen die uit het water kwamen. Een twintigtal ambulances snelde toe, aldus de BBC. Hulpdiensten droegen slachtoffers weg op brancards.
Van 13 januari tot 26 februari trekken naar schatting 400 miljoen hindoes naar Prayagraj, in de staat Uttar Pradesh, voor zes weken van rituele baden, gebeden en optochten.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
23 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
4 uur geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.
4 uur geleden