Veel doden en gewonden door stormloop bij massabedevaart in India
PRAYAGRAJ (ANP/AFP/RTR) - Bij een stormloop op de Kumbh Mela, de grootste bedevaart ter wereld, in het noorden van India, zijn meerdere doden en gewonden gevallen. Dat meldt onder meer de BBC. Een arts zei tegen persbureau AFP dat er minstens vijftien doden zijn gevallen.
Het incident vond plaats aan de Sangam Nose in de stad Prayagraj. Op dat punt komen de drie heilige stromen samen: de Ganges, de Yamuna en de mythische Sarasvati. Pelgrims waren daar samengekomen om te baden in het water, een ritueel dat deel uitmaakt van de bedevaart. Het evenement trekt honderden miljoenen mensen.
Volgens ooggetuigen werden personen die op de oevers van de rivier sliepen, vertrapt door anderen die uit het water kwamen. Een twintigtal ambulances snelde toe, aldus de BBC. Hulpdiensten droegen slachtoffers weg op brancards.
Van 13 januari tot 26 februari trekken naar schatting 400 miljoen hindoes naar Prayagraj, in de staat Uttar Pradesh, voor zes weken van rituele baden, gebeden en optochten.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.
5 minuten geledenMANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".
54 minuten geledenVADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
3 uur geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
3 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
7 uur geleden