Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel doden en gewonden bij groot verkeersongeluk in China

Veel doden en gewonden bij groot verkeersongeluk in China

BEIJING (ANP/AFP/DPA) - Bij een groot verkeersongeluk in de Chinese provincie Jiangxi zijn in de nacht van zaterdag op zondag zeker 17 doden gevallen en 22 mensen gewond geraakt, melden Chinese staatsmedia. Het ongeluk gebeurde rond 01.00 uur lokale tijd in het dorpje Taoling nabij de stad Nanchang, in het oosten van het land.

Volgens het Chinese persbureau Xinhua reed een vrachtwagen in op een groep mensen die op straat stond voor een crematorium. Bij het crematorium zou zondagochtend een uitvaart plaatsvinden en familieleden en vrienden van de overledene waren bezig met een eerbetoon.

De precieze oorzaak van het ongeluk wordt nog onderzocht, maar mogelijk speelden de weersomstandigheden een rol. De politie van Nanchang gaf een uur na het ongeval een waarschuwing uit voor de mist. "Het zicht op de weg is slecht, waardoor verkeersongelukken makkelijk kunnen plaatsvinden", zei de politie. "Let alstublieft op mistlampen, rij langzaam en voorzichtig, houdt een veilige afstand van de auto voor je, ontwijk voetgangers en verander niet van rijbaan om iemand in te halen".

In China vinden regelmatig grote verkeersongelukken plaats, onder meer door het ontbreken van strenge veiligheidsregels. In september vorig jaar kwamen 27 mensen om het leven door een busongeluk in het zuidwesten van het land.

Meer uit Buitenland

President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

54 minuten geleden
Russische president Poetin noemt plan Trump basis voor akkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.

57 minuten geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

2 uur geleden
Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

5 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

6 uur geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

6 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

7 uur geleden