Veel doden en gewonden bij groot verkeersongeluk in China
BEIJING (ANP/AFP/DPA) - Bij een groot verkeersongeluk in de Chinese provincie Jiangxi zijn in de nacht van zaterdag op zondag zeker 17 doden gevallen en 22 mensen gewond geraakt, melden Chinese staatsmedia. Het ongeluk gebeurde rond 01.00 uur lokale tijd in het dorpje Taoling nabij de stad Nanchang, in het oosten van het land.
Volgens het Chinese persbureau Xinhua reed een vrachtwagen in op een groep mensen die op straat stond voor een crematorium. Bij het crematorium zou zondagochtend een uitvaart plaatsvinden en familieleden en vrienden van de overledene waren bezig met een eerbetoon.
De precieze oorzaak van het ongeluk wordt nog onderzocht, maar mogelijk speelden de weersomstandigheden een rol. De politie van Nanchang gaf een uur na het ongeval een waarschuwing uit voor de mist. "Het zicht op de weg is slecht, waardoor verkeersongelukken makkelijk kunnen plaatsvinden", zei de politie. "Let alstublieft op mistlampen, rij langzaam en voorzichtig, houdt een veilige afstand van de auto voor je, ontwijk voetgangers en verander niet van rijbaan om iemand in te halen".
In China vinden regelmatig grote verkeersongelukken plaats, onder meer door het ontbreken van strenge veiligheidsregels. In september vorig jaar kwamen 27 mensen om het leven door een busongeluk in het zuidwesten van het land.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.
46 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
9 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
9 uur geledenDHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.
9 uur geleden