Veel doden en gewonden bij groot verkeersongeluk in China
BEIJING (ANP/AFP/DPA) - Bij een groot verkeersongeluk in de Chinese provincie Jiangxi zijn in de nacht van zaterdag op zondag zeker 17 doden gevallen en 22 mensen gewond geraakt, melden Chinese staatsmedia. Het ongeluk gebeurde rond 01.00 uur lokale tijd in het dorpje Taoling nabij de stad Nanchang, in het oosten van het land.
Volgens het Chinese persbureau Xinhua reed een vrachtwagen in op een groep mensen die op straat stond voor een crematorium. Bij het crematorium zou zondagochtend een uitvaart plaatsvinden en familieleden en vrienden van de overledene waren bezig met een eerbetoon.
De precieze oorzaak van het ongeluk wordt nog onderzocht, maar mogelijk speelden de weersomstandigheden een rol. De politie van Nanchang gaf een uur na het ongeval een waarschuwing uit voor de mist. "Het zicht op de weg is slecht, waardoor verkeersongelukken makkelijk kunnen plaatsvinden", zei de politie. "Let alstublieft op mistlampen, rij langzaam en voorzichtig, houdt een veilige afstand van de auto voor je, ontwijk voetgangers en verander niet van rijbaan om iemand in te halen".
In China vinden regelmatig grote verkeersongelukken plaats, onder meer door het ontbreken van strenge veiligheidsregels. In september vorig jaar kwamen 27 mensen om het leven door een busongeluk in het zuidwesten van het land.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
8 minuten geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
52 minuten geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
6 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
8 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
10 uur geleden