Veel buitenlandse coronabesmettingen in Duitsland
BERLIN (ANP/DPA) - In Duitsland zijn er 1510 gevallen van coronabesmetting bijgekomen. Volgens de cijfers van het gezondheidsinstituut RKI komt 40 procent van de besmettingen van de afgelopen week nu uit het buitenland. De jongste telling van ruim 1500 gevallen staat voor een kwart van het hoogtepunt van de verspreiding aan het begin van de maand april. Toen werden er in een etmaal 6000 besmettingen vastgesteld. Daarna daalde het aantal gestaag tot eind juli. Het was woensdag het hoogste aantal geregistreerde besmettingen sinds 1 mei, toen er 1639 gevallen werden vastgesteld.
Er worden steeds vaker terugkerende vakantiegangers in Duitsland getest. Hun aandeel in het totaal aantal vastgestelde gevallen stijgt mede daardoor sterk. Volgens het RKI betekent 40 procent van de gevallen een verdubbeling ten opzichte van de voorafgaande week. Als landen waar het coronavirus waarschijnlijk vaak uit wordt 'meegebracht' gelden Bosnië, Bulgarije, Kosovo, Kroatië en Turkije.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
11 uur geleden