Veel buitenlandse coronabesmettingen in Duitsland
BERLIN (ANP/DPA) - In Duitsland zijn er 1510 gevallen van coronabesmetting bijgekomen. Volgens de cijfers van het gezondheidsinstituut RKI komt 40 procent van de besmettingen van de afgelopen week nu uit het buitenland. De jongste telling van ruim 1500 gevallen staat voor een kwart van het hoogtepunt van de verspreiding aan het begin van de maand april. Toen werden er in een etmaal 6000 besmettingen vastgesteld. Daarna daalde het aantal gestaag tot eind juli. Het was woensdag het hoogste aantal geregistreerde besmettingen sinds 1 mei, toen er 1639 gevallen werden vastgesteld.
Er worden steeds vaker terugkerende vakantiegangers in Duitsland getest. Hun aandeel in het totaal aantal vastgestelde gevallen stijgt mede daardoor sterk. Volgens het RKI betekent 40 procent van de gevallen een verdubbeling ten opzichte van de voorafgaande week. Als landen waar het coronavirus waarschijnlijk vaak uit wordt 'meegebracht' gelden Bosnië, Bulgarije, Kosovo, Kroatië en Turkije.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
2 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
14 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
15 uur geleden