Veel buitenlandse coronabesmettingen in Duitsland
BERLIN (ANP/DPA) - In Duitsland zijn er 1510 gevallen van coronabesmetting bijgekomen. Volgens de cijfers van het gezondheidsinstituut RKI komt 40 procent van de besmettingen van de afgelopen week nu uit het buitenland. De jongste telling van ruim 1500 gevallen staat voor een kwart van het hoogtepunt van de verspreiding aan het begin van de maand april. Toen werden er in een etmaal 6000 besmettingen vastgesteld. Daarna daalde het aantal gestaag tot eind juli. Het was woensdag het hoogste aantal geregistreerde besmettingen sinds 1 mei, toen er 1639 gevallen werden vastgesteld.
Er worden steeds vaker terugkerende vakantiegangers in Duitsland getest. Hun aandeel in het totaal aantal vastgestelde gevallen stijgt mede daardoor sterk. Volgens het RKI betekent 40 procent van de gevallen een verdubbeling ten opzichte van de voorafgaande week. Als landen waar het coronavirus waarschijnlijk vaak uit wordt 'meegebracht' gelden Bosnië, Bulgarije, Kosovo, Kroatië en Turkije.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
9 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
11 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
11 uur geleden