Veel buitenlandse aandacht voor ongeregeldheden Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De ongeregeldheden met Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam krijgen ook in het buitenland veel aandacht. Internationale media schrijven over de gewelddadige incidenten en de uitspraken van Israëlische en Nederlandse politici dat er sprake was van antisemitisme.
"Er gaan beelden rond op sociale media van gewelddadige confrontaties in de straten van Amsterdam", schrijft The New York Times, waar het breaking news was. Ook andere media, zoals de Frankfurter Allgemeine, Le Monde en de BBC, verwijzen naar beelden die circuleren op sociale media, maar zeggen de video's niet te kunnen verifiëren. Der Spiegel omschrijft de beelden als "jachttaferelen".
De meeste media, zoals CNN, halen de uitspraken van premier Dick Schoof aan, die zei "met afschuw" de berichten te hebben gevolgd over "antisemitische aanvallen".
'Logisch gevolg'
Al Jazeera schrijft over de aanvallen in Amsterdam, maar vermeldt ook dat er video's zijn van de Israëlische supporters die provocerende liederen over Palestijnen zouden hebben gezongen en Palestijnse vlaggen van gebouwen hadden gerukt. Ook de Israëlische nieuwssite The Times of Israel bericht over die video's.
"Amsterdam heeft zijn Joden in de steek gelaten", schrijft het Britse blad The Spectator. "Nederland moet dit probleem onmiddellijk aanpakken, niet alleen voor de veiligheid van de Joodse inwoners en bezoekers, maar voor de stabiliteit van de eigen samenleving." Volgens de auteur is het voorval in Amsterdam "het logische gevolg" van te slap optreden tegen anti-Joodse sentimenten in eigen land, en dreigt dat ook in het VK te gebeuren.
Meer uit Buitenland
DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
1 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
6 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
6 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR/DPA) - De hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft gewaarschuwd voor een groot conflict als de Verenigde Staten zijn land aanvallen. "De Amerikanen moeten weten dat als ze een oorlog beginnen, het deze keer een regionale oorlog zal zijn", verklaarde hij volgens het Iraanse persbureau Tasnim.
7 uur geleden