Veel buitenlandse aandacht voor ongeregeldheden Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De ongeregeldheden met Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam krijgen ook in het buitenland veel aandacht. Internationale media schrijven over de gewelddadige incidenten en de uitspraken van Israëlische en Nederlandse politici dat er sprake was van antisemitisme.
"Er gaan beelden rond op sociale media van gewelddadige confrontaties in de straten van Amsterdam", schrijft The New York Times, waar het breaking news was. Ook andere media, zoals de Frankfurter Allgemeine, Le Monde en de BBC, verwijzen naar beelden die circuleren op sociale media, maar zeggen de video's niet te kunnen verifiëren. Der Spiegel omschrijft de beelden als "jachttaferelen".
De meeste media, zoals CNN, halen de uitspraken van premier Dick Schoof aan, die zei "met afschuw" de berichten te hebben gevolgd over "antisemitische aanvallen".
'Logisch gevolg'
Al Jazeera schrijft over de aanvallen in Amsterdam, maar vermeldt ook dat er video's zijn van de Israëlische supporters die provocerende liederen over Palestijnen zouden hebben gezongen en Palestijnse vlaggen van gebouwen hadden gerukt. Ook de Israëlische nieuwssite The Times of Israel bericht over die video's.
"Amsterdam heeft zijn Joden in de steek gelaten", schrijft het Britse blad The Spectator. "Nederland moet dit probleem onmiddellijk aanpakken, niet alleen voor de veiligheid van de Joodse inwoners en bezoekers, maar voor de stabiliteit van de eigen samenleving." Volgens de auteur is het voorval in Amsterdam "het logische gevolg" van te slap optreden tegen anti-Joodse sentimenten in eigen land, en dreigt dat ook in het VK te gebeuren.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
13 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
14 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
15 uur geleden