Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel buitenlandse aandacht voor ongeregeldheden Amsterdam

Veel buitenlandse aandacht voor ongeregeldheden Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De ongeregeldheden met Israëlische voetbalsupporters in Amsterdam krijgen ook in het buitenland veel aandacht. Internationale media schrijven over de gewelddadige incidenten en de uitspraken van Israëlische en Nederlandse politici dat er sprake was van antisemitisme.

"Er gaan beelden rond op sociale media van gewelddadige confrontaties in de straten van Amsterdam", schrijft The New York Times, waar het breaking news was. Ook andere media, zoals de Frankfurter Allgemeine, Le Monde en de BBC, verwijzen naar beelden die circuleren op sociale media, maar zeggen de video's niet te kunnen verifiëren. Der Spiegel omschrijft de beelden als "jachttaferelen".

De meeste media, zoals CNN, halen de uitspraken van premier Dick Schoof aan, die zei "met afschuw" de berichten te hebben gevolgd over "antisemitische aanvallen".

'Logisch gevolg'

Al Jazeera schrijft over de aanvallen in Amsterdam, maar vermeldt ook dat er video's zijn van de Israëlische supporters die provocerende liederen over Palestijnen zouden hebben gezongen en Palestijnse vlaggen van gebouwen hadden gerukt. Ook de Israëlische nieuwssite The Times of Israel bericht over die video's.

"Amsterdam heeft zijn Joden in de steek gelaten", schrijft het Britse blad The Spectator. "Nederland moet dit probleem onmiddellijk aanpakken, niet alleen voor de veiligheid van de Joodse inwoners en bezoekers, maar voor de stabiliteit van de eigen samenleving." Volgens de auteur is het voorval in Amsterdam "het logische gevolg" van te slap optreden tegen anti-Joodse sentimenten in eigen land, en dreigt dat ook in het VK te gebeuren.

Meer uit Buitenland

Liberaal verslaat rechtse populist en is burgemeester Boekarest

BOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense hoofdstad Boekarest heeft bij de lokale verkiezingen een liberale burgemeester gekozen, zo blijkt uit de gedeeltelijke resultaten. Dit geeft premier Ilie Bolojan de overhand in de fragiele pro-Europese regeringscoalitie en betekent een nederlaag voor de radicaal-rechtse kandidaat die als favoriet gold.

2 uur geleden
Acht Henri Matisse-gravures gestolen uit bibliotheek in São Paulo

SÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.

3 uur geleden
Nabestaanden Decembermoorden eisen eerherstel en compensatie

PARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.

3 uur geleden
Omroep: 100 ontvoerde schoolkinderen vrijgelaten in Nigeria

ABUJA (ANP/RTR) - De Nigeriaanse overheid heeft de vrijlating bewerkstelligd van honderd schoolkinderen die vorige maand waren ontvoerd van een kostschool in de staat Niger. Dat meldt de Nigeriaanse omroep Channels Television, die geen details gaf over de vrijlating.

3 uur geleden
President Benin na couppoging: situatie volledig onder controle

COTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een ​​couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak. Eerder zondag meldde een regeringswoordvoerder dat veertien mensen waren opgepakt voor een couppoging. Alle arrestanten zouden militairen en ex-militairen zijn.

4 uur geleden
Legerchef Israël: terugtrekkingslijn in Gaza is 'nieuwe grens'

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.

7 uur geleden
Oekraïense aanvoerroute onbegaanbaar door Russische aanval op dam

PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.

7 uur geleden