Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel brouwerijen merken naar verwachting weinig van watertekort

Veel brouwerijen merken naar verwachting weinig van watertekort

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse bierbrouwerijen zullen naar verwachting weinig merken van een watertekort. Zij maken gebruik van eigen ondergrondse bronnen en hebben hierdoor voldoende water beschikbaar. Dat stelt Nederlandse Brouwers, een organisatie die de belangen van vijftien in Nederland gevestigde bierbrouwerijen behartigt.

Bier bestaat voor een groot deel uit water en water is daarnaast een belangrijk onderdeel van het brouwproces. Het is nodig voor het spoelen van de flessen, het reinigen van leidingen en het koelen tijdens het brouwproces.

Brouwerijen die gebruikmaken van leidingwater zullen wanneer gevraagd hun verantwoordelijkheid kunnen nemen door piekopnamemomenten te vermijden, legt de overkoepelende organisatie, waar onder meer Heineken, Grolsch en Royal Swinkels bij zijn aangesloten, uit.

Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft donderdag opgeschaald naar een feitelijk watertekort. De overheid kijkt samen met drinkwaterbedrijven naar nieuwe maatregelen om water te verdelen. Welke maatregelen dat gaan zijn, is nog niet bekend.

Meer uit Financieel

Iraanse aanvallen treffen Koeweitse olie-installatie

KOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.

32 minuten geleden
BBC: Burnham wil nieuwe olie- en gasboringen in Noordzee

LONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.

1 uur geleden
Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

1 uur geleden
Strengere regels voor elektrische autobouwers in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

2 uur geleden
Frankrijk verwacht minder tarwe door hittegolven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse tarweoogst, de grootste van Europa, krimpt dit seizoen naar verwachting doordat een reeks hittegolven de opbrengsten verlaagt. De totale graanproductie wordt voor het seizoen dat deze maand is begonnen geraamd op 32 miljoen ton. Dat is 4 procent minder dan vorig jaar en ook lager dan het langjarig gemiddelde, staat in een rapport van het Franse landbouwministerie.

3 uur geleden
FT: Azië rukt op als inkomstenbron voor Amerikaanse banken

LONDEN (ANP) - Europa dreigt dit jaar door Azië te worden ingehaald als het gaat om inkomsten uit de aandelenhandel voor grote Amerikaanse investeringsbanken, meldt de Financial Times zaterdag. Europa is nu nog de op één na grootste bron van inkomsten voor de bankensector, na de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Grotere AI-zorgen en nieuw model drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. De verkoopgolf onder chipfabrikanten werd vrijdag heviger. Beleggers maken zich steeds meer zorgen dat de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) van techbedrijven steeds moeilijker te rechtvaardigen zijn.

14 uur geleden