![Veel boosheid bij vindplaats Gino in Geleen](http://www.zeelandnet.nl/nieuws/storage/anp/ANP060622142-1.jpeg)
Veel boosheid bij vindplaats Gino in Geleen
GELEEN (ANP) - Ook in Geleen leggen steeds meer mensen bloemen en knuffels neer bij de plek waar de 9-jarige Gino zaterdag werd gevonden. Rond die plek bij een speeltuintje en een wandelpaadje aan De Landgraaf in Geleen verzamelen zich maandagmiddag buurtbewoners en andere mensen die hun verhaal tegen elkaar doen, en vooral hun boosheid uiten.
Mensen zijn kwaad dat iemand in hun buurt zo’n gruweldaad heeft kunnen verrichten. Ze vragen zich af hoe het kan dat iemand die vijf jaar geleden werd veroordeeld voor kindermisbruik, nu verdachte is van betrokkenheid bij de dood van een 9-jarig jongetje. Een verdachte die in hun buurt woont, en volgens omwonenden het stoffelijk overschot van Gino in een schuurtje heeft gelegd achter een uitgebrande woning vlakbij het appartement waar hij zelf woonde.
"Ik durf mijn kinderen niet meer buiten te laten spelen", zegt een van de vrouwen die bij de bloemen en knuffels staan te praten. "Je moet de kinderen juist wel buiten laten spelen", spreekt een andere vrouw haar tegen. "Je mag niet de dupe worden van angst." Weer een ander vult aan: "We moeten gewoon meer toezicht houden. Als de kinderen buiten spelen, aan de deur gaan staan en kijken of er niks gebeurt."
Er was nog overwogen ook in Geleen een stille tocht voor Gino te houden, maar op verzoek van de familie van het jongetje gaat dat niet gebeuren. Mensen kunnen in Kerkrade met de stille tocht woensdagavond meelopen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten van D66 vindt dat de NAVO-norm voor defensie-uitgaven moet worden verhoogd van 2 naar 3 procent van de economie. De partijleider pleitte hier zaterdag voor tijdens een evenement in Amsterdam van zijn partij en Renew, de Europese liberale fractie waar D66 en de VVD toe behoren.
35 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Ook de komende dagen blijft het somber weer in Nederland. Volgens weerbureau Weeronline blijft de temperatuur op enkele graden boven nul steken en is er overwegend kans op motregen, met hier en daar zelfs kans op een vlok sneeuw. Later zaterdag en ook zondag is er weer kans op mist en nevel, wat voor problemen kan zorgen voor het verkeer. Ook is er kans op gladheid door temperaturen onder nul.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op de Franselaan in de Rotterdamse wijk Oud-Mathenesse zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag schoten gelost op straat, meldt de politie. Dat gebeurde rond 01.00 uur. Op straat zijn kogelhulzen gevonden. Er zijn geen gewonden gevallen. Een man is aangehouden, maar werd later zaterdag weer vrijgelaten. Hij is volgens de politie geen verdachte meer.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ongeveer vijftig vluchten via Schiphol zijn voor zaterdag geannuleerd. Volgens een woordvoerster van de luchthaven komt dat door een combinatie van weersomstandigheden, waaronder de vorst en de mist. Schiphol waarschuwt daarnaast voor vertragingen. Reizigers wordt geadviseerd hun actuele vluchtinformatie goed in de gaten te houden.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In een groot deel van het land is code geel van kracht door plaatselijk dichte mist. De weerswaarschuwing geldt voor het hele noordelijke deel van het land. In de rest van het land kan het ook mistig zijn, maar daarvoor geldt geen waarschuwing.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op twee plekken in Rotterdam zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag schoten gelost op straat. Dat gebeurde rond 01.00 uur op de Franselaan en kort daarna op de Schiedamseweg Beneden in de wijk Oud-Mathenesse. Een man is aangehouden, meldt een woordvoerster van de politie.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Treinreizigers die via station Amsterdam Zuid reizen, moeten de komende tijd rekening houden met vollere treinen en meer drukte op de perrons. Van zaterdag 18 januari tot en met dinsdag 28 januari geldt een aangepaste dienstregeling in verband met werkzaamheden. Er rijden minder treinen en ze vertrekken van andere sporen.
12 uur geleden