Veel boosheid bij vindplaats Gino in Geleen
GELEEN (ANP) - Ook in Geleen leggen steeds meer mensen bloemen en knuffels neer bij de plek waar de 9-jarige Gino zaterdag werd gevonden. Rond die plek bij een speeltuintje en een wandelpaadje aan De Landgraaf in Geleen verzamelen zich maandagmiddag buurtbewoners en andere mensen die hun verhaal tegen elkaar doen, en vooral hun boosheid uiten.
Mensen zijn kwaad dat iemand in hun buurt zo’n gruweldaad heeft kunnen verrichten. Ze vragen zich af hoe het kan dat iemand die vijf jaar geleden werd veroordeeld voor kindermisbruik, nu verdachte is van betrokkenheid bij de dood van een 9-jarig jongetje. Een verdachte die in hun buurt woont, en volgens omwonenden het stoffelijk overschot van Gino in een schuurtje heeft gelegd achter een uitgebrande woning vlakbij het appartement waar hij zelf woonde.
"Ik durf mijn kinderen niet meer buiten te laten spelen", zegt een van de vrouwen die bij de bloemen en knuffels staan te praten. "Je moet de kinderen juist wel buiten laten spelen", spreekt een andere vrouw haar tegen. "Je mag niet de dupe worden van angst." Weer een ander vult aan: "We moeten gewoon meer toezicht houden. Als de kinderen buiten spelen, aan de deur gaan staan en kijken of er niks gebeurt."
Er was nog overwogen ook in Geleen een stille tocht voor Gino te houden, maar op verzoek van de familie van het jongetje gaat dat niet gebeuren. Mensen kunnen in Kerkrade met de stille tocht woensdagavond meelopen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Amsterdam is woensdag overleden nadat hij van een plezierjacht viel op het IJ. Na een grote zoekactie met duikers is het lichaam van de man gevonden, bevestigt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na berichtgeving door Het Parool. De krant meldt dat de politie uitgaat van een noodlottig ongeval.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - Het verkeer kan beide kanten van de Hardenbergerbrug weer gebruiken, meldt Rijkswaterstaat. Eerder ging de brug waar de A28 overheen loopt al in de richting van Utrecht open, maar nu is ook de richting Zwolle vrijgegeven.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - Het verkeer op de A28 kan weer richting Utrecht via de Hardenbergerbrug, meldt Rijkswaterstaat. De wegbeheerder heeft herstelwerkzaamheden aan die kant van de brug afgerond. Het vrijgeven van de rijrichting Zwolle duurt wat langer. "Daar wordt nog hard gewerkt aan het afbouwen van de verkeersmaatregelen", aldus Rijkswaterstaat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Hardenbergerbrug gaat naar verwachting om middernacht weer open, meldt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) op X. De brug waar de snelweg A28 overheen gaat, is sinds maandag dicht vanwege spoedwerkzaamheden. Die zouden tot uiterlijk donderdagavond duren. Maar die werkzaamheden zijn eerder klaar dan verwacht, aldus de minister.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De kandidaat om het WK wielrennen in 2032 in Noord-Nederland te organiseren, kan 20 miljoen euro tegemoetzien vanuit het herstelprogramma Nij Begun. Daarmee komt het evenement in deze regio een grote stap dichterbij, meldt het fonds dat is ingesteld vanwege de schade door de aardbevingen in Groningen. De internationale wielerbond UCI moet nog wel een besluit nemen over de locatie. Dat gebeurt op 23 september.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringscommissaris Omgevingswet, Kars de Graaf, hekelt het wetsvoorstel van Defensie waardoor militairen makkelijker moeten kunnen oefenen. Die wet is helemaal niet nodig, zei hij woensdag in een gesprek met de Tweede Kamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De advocaten van de vier studenten uit Utrecht die worden vervolgd voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst' zijn boos dat de zaak is uitgesteld. Maandag zou de inhoudelijke behandeling starten bij de rechtbank in Utrecht. Maar woensdag werd bekend dat de zaak verplaatst wordt naar de rechtbank in Gelderland, omdat familie van een van de aangevers bij de rechtbank Utrecht werkt.
10 uur geleden