Veel bijval voor verplicht testen 'code-oranjereizigers'
AMSTERDAM (ANP) - Voor het verplicht laten testen van vakantiegangers uit gebieden waarvoor code oranje geldt (alleen noodzakelijke reizen) bestaat veel steun. Van de Nederlanders is 89 procent het eens met zo'n maatregel. 82 procent wil zulke reizigers liever nog altijd na thuiskomst twee weken in quarantaine doen. Bijna de helft vindt ‘alleen testen bij klachten’ geen goed idee.
Dat meldt I&O Research woensdag op basis van onderzoek onder 3650 Nederlanders. De enquête vond plaats na de persconferentie van premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) van vorige week. De Jonge meldde dat op Schiphol een teststraat wordt ingericht voor reizigers uit een risicogebied. In de straat geldt het principe van vrijwilligheid omdat het juridisch niet haalbaar is mensen te dwingen.
In de persconferentie werd ook duidelijk dat bezoekers van horecagelegenheden hun naam en telefoonnummer achter moeten laten, zodat ze door de GGD gebeld kunnen worden als iemand anders die er was besmet blijkt. Zes op de tien ondervraagden vindt dit een goede maatregel, een op zeven vindt dit niet goed. De steun is ongeveer gelijk onder alle leeftijdsgroepen
Volgens het onderzoek staan Nederlanders nog steeds in grote meerderheid achter de coronamaatregelen van het kabinet. Het beleid heeft nog steeds steun van driekwart van de kiezers. De vorige drie maanden was dat ook zo.
Meer uit Binnenland
PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
10 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
4 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.
6 uur geleden