Veel bijval voor verplicht testen 'code-oranjereizigers'
AMSTERDAM (ANP) - Voor het verplicht laten testen van vakantiegangers uit gebieden waarvoor code oranje geldt (alleen noodzakelijke reizen) bestaat veel steun. Van de Nederlanders is 89 procent het eens met zo'n maatregel. 82 procent wil zulke reizigers liever nog altijd na thuiskomst twee weken in quarantaine doen. Bijna de helft vindt ‘alleen testen bij klachten’ geen goed idee.
Dat meldt I&O Research woensdag op basis van onderzoek onder 3650 Nederlanders. De enquête vond plaats na de persconferentie van premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) van vorige week. De Jonge meldde dat op Schiphol een teststraat wordt ingericht voor reizigers uit een risicogebied. In de straat geldt het principe van vrijwilligheid omdat het juridisch niet haalbaar is mensen te dwingen.
In de persconferentie werd ook duidelijk dat bezoekers van horecagelegenheden hun naam en telefoonnummer achter moeten laten, zodat ze door de GGD gebeld kunnen worden als iemand anders die er was besmet blijkt. Zes op de tien ondervraagden vindt dit een goede maatregel, een op zeven vindt dit niet goed. De steun is ongeveer gelijk onder alle leeftijdsgroepen
Volgens het onderzoek staan Nederlanders nog steeds in grote meerderheid achter de coronamaatregelen van het kabinet. Het beleid heeft nog steeds steun van driekwart van de kiezers. De vorige drie maanden was dat ook zo.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
2 uur geledenWEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
3 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
3 uur geleden