Veel bijval voor man die Tirol aanklaagt wegens corona
ISCHL (ANP/DPA) - Een Oostenrijkse jurist die de deelstaat Tirol wil aanklagen vanwege de aanpak van de coronacrisis, heeft veel bijval gekregen van ziek geworden wintersporters, vooral uit Duitsland. Peter Kolba heeft tot nu toe van meer dan 2700 mensen een ingevulde vragenlijst toegestuurd gekregen.
Het gaat om mensen die denken dat ze tijdens hun vakantie in Oostenrijk besmet zijn geraakt met het nieuwe coronavirus. De meesten zijn in het ski-oord Ischl op vakantie geweest.
Er is kritiek op de autoriteiten in Tirol omdat die niet tijdig genoeg de pistes en liften lieten sluiten om besmettingen te voorkomen. Vooral Ischl, ook bij Nederlanders populair, wordt gezien als een brandhaard. Justitie onderzoekt de verdenking dat bij een medewerkster van een horecagelegenheid daar al in februari het virus werd vastgesteld zonder dat de autoriteiten daarover werden geïnformeerd.
Kolba, een consumentenadvocaat, zoekt nu zo veel mogelijk getuigen voor zijn zaak die justitie nog niet in behandeling wil nemen.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.
5 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.
29 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
11 uur geleden