
Veel besmette bemanningsleden 'corona-vliegdekschip' VS niet ziek
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten krijgen door een grote Covid-19-uitbraak op een vliegdekschip meer zicht op hoe het coronavirus zich gedraagt binnen een grote groep militairen. Zo lijkt ongeveer twee derde van de besmette opvarenden van de USS Theodore Roosevelt geen ziekteverschijnselen te vertonen.
Het leger liet bijna alle opvarenden van het enorme schip testen vanwege de uitbraak aan boord. Die maakte het noodzakelijk om aan te leggen in Guam. 660 militairen bleken het virus te hebben en 3920 testen kwamen negatief terug. Ook is tot dusver een van de zeelieden overleden aan de gevolgen van Covid-19, de ziekte die wordt veroorzaakt door het virus.
Generaal John Hyten, die deel uitmaakt van de coronataskforce van het Witte Huis, zegt dat de uitbraak op het schip ook een leermoment is. "Het gaat maar om 5000 mensen, maar wel om 5000 mensen die tot een bepaalde demografische groep behoren", aldus de topmilitair, die er op doelt dat de militairen doorgaans jonger en gezonder zijn dan de gemiddelde Amerikaan.
60 tot 70 procent asymptomatisch
Hyten zegt dat "60 tot 70 procent" van de besmette opvarenden asymptomatisch is. Dat betekent dat zij geen symptomen lijken te hebben. Tot dusver leek onder de bevolking zo'n 20 tot 50 procent van de mensen bij wie een coronabesmetting is vastgesteld asymptomatisch te zijn, aldus de generaal.
Ruim 10 procent van de zeelieden die het virus bleken te hebben, had eind maart nog negatief getest. In alle gevallen kwam binnen de quarantaineperiode van twee weken alsnog aan het licht dat zij besmet waren. "Na een quarantaine van 14 dagen van een losse persoon of kleine groep, gevolgd door een test, kunnen we er veel vertrouwen in hebben dat we een virusvrije bemanning hebben."
Meer uit Buitenland
ANNAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft vrijdag gezegd dat de regering-Trump nog steeds onvoldoende details heeft verstrekt over de pogingen om een man terug te halen die ten onrechte uit de Verenigde Staten is gedeporteerd. De Salvadoraan Kilmar Abrego Garcia werd naar zijn thuisland gedeporteerd en wordt daar nu gevangengehouden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse Bond van Muzikanten keurt de uitspraken van president Donald Trump over Bruce Springsteen en Taylor Swift af. Trump noemde Springsteen op zijn eigen sociale medium Truth Social onder meer "een uitgedroogde pruim" en zei dat hij zijn mond moest houden. Ook stelde hij dat Taylor Swift niet meer "hot" zou zijn nadat hij had gezegd dat hij haar haatte.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft vrijdag gezegd een nieuw groot offensief in Gaza te zijn gestart. "De IDF is de afgelopen dag begonnen met het uitvoeren van uitgebreide aanvallen en het mobiliseren van troepen om de operationele controle over de gebieden van Gaza te verkrijgen", aldus de IDF in een bericht op het socialemediaplatform X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om tot 1 miljoen Palestijnen in Gaza naar Libië te verplaatsen. Vijf ingewijden hebben dat aan NBC News verteld.
6 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Uit een gevangenis in de Amerikaanse stad New Orleans zijn elf gevangenen ontsnapt door vermoedelijk een gat in een muur te maken achter een toilet. Amerikaanse media zijn in het bezit van foto's van een gat waarboven onder meer staat geschreven "Te makkelijk LOL", "ik ben onschuldig" en "pak ons dan als je kan".
7 uur geledenTIRANA (ANP/AFP) - Europese landen werken samen met de Verenigde Staten aan nieuwe sancties tegen Rusland als het een staakt-het-vuren met Oekraïne blijft weigeren. De Franse president Emmanuel Macron zei dat vrijdag tijdens een top van Europese leiders in Albanië.
8 uur geledenTIRANA (ANP) - De Deense minister-president Mette Frederiksen vindt dat Europa meer druk op Rusland moet zetten en meer sancties moet opleggen "zodat we deze oorlog kunnen beëindigen". Dat zei ze op de afsluitende persconferentie van de top met Europese regeringsleiders in Tirana. Ze hoopt dat ook de Verenigde Staten de druk op Rusland gaat opvoeren.
9 uur geleden