Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel bellers Noord-Hollands ziekenhuis na sluiten Co-Med-praktijk

Veel bellers Noord-Hollands ziekenhuis na sluiten Co-Med-praktijk

DEN HELDER (ANP) - Veel mensen uit de kop van Noord-Holland bellen vertwijfeld met het ziekenhuis in die regio, de Noordwest Ziekenhuisgroep, omdat de commerciële huisartsenpraktijk van Co-Med daar sinds vorige week dicht is. "Patiënten weten nog niet welke route ze moeten bewandelen", meldt de organisatie achter de ziekenhuizen in Den Helder en Alkmaar.

De praktijken van Co-Med in het hele land zijn "tot nader order" dicht, nadat de zorgverzekeraars de overeenkomsten met de keten hadden opgeschort. Dat geldt ook voor de praktijk in het dorp Breezand in het noorden van Noord-Holland. Eerder dit jaar was de praktijk in het nabijgelegen Anna Paulowna al gesloten door een gebrek aan personeel. De patiënten van die praktijk moesten naar Breezand.

De Noordwest Ziekenhuisgroep merkte het sluiten van de praktijk in Anna Paulowna meteen. "Wij zagen meer patiënten in ons ziekenhuis in Den Helder. Overdag meldden zij zich direct op de Spoedeisende Hulp. Deze zorg valt onder het eigen risico en is daardoor aanzienlijk duurder dan een afspraak bij de huisarts", aldus het ziekenhuis.

Mensen uit de regio die bij de Co-Med-praktijk aangesloten waren, kunnen niet meteen naar een andere praktijk overstappen. Ze zijn voorlopig aangewezen op Arene, een onlinehuisartsenpraktijk. De zorgverzekeraars hebben dit als noodoplossing geregeld om te voorkomen dat mensen helemaal geen zorg meer krijgen door het wegvallen van Co-Med.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

2 dagen geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

3 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

1 week geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

1 week geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

1 week geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

1 week geleden