Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel belangstelling voor jaarlijkse bijentelling

Veel belangstelling voor jaarlijkse bijentelling

LEIDEN (ANP) - Al zevenhonderd mensen hebben zich in korte tijd aangemeld om mee te doen aan de Nationale Bijentelling in het weekend van 18 en 19 april. Volgens een woordvoerster van organisator Naturalis heeft de grote belangstelling waarschijnlijk te maken met de corona-uitbraak, waardoor mensen gebonden zijn aan huis en tuin.

Tijdens het weekend gaan deelnemers een halfuur lang de bijen in hun eigen tuin tellen en geven het resultaat door via de website nationalebijentelling.nl. Op die site staan een telformulier en een bijengids om soorten te kunnen herkennen. Vorig jaar werden 54.000 bijen geteld, tegen 40.000 in 2018.

De telling wordt gedaan omdat de helft van de bijna 360 bijensoorten in Nederland wordt bedreigd. Dat kan grote gevolgen hebben. Tachtig procent van de gewassen is afhankelijk van bestuiving door bijen.

Er moet zeker vijf jaar achtereen worden geteld om trends in bijenpopulaties van tuinen helder te krijgen en weersinvloeden te kunnen uitsluiten. De telling is een project van onder meer Naturalis en Natuur & Milieu.

Meer uit Binnenland

Heerma gaat werkwijze ingehuurde onderzoeksorganisaties bekijken

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken gaat onderzoek doen naar de werkwijze van organisaties die zijn ingehuurd om onderzoek te doen naar buitenlandse inmenging en manipulatie. De CDA-minister zegde dat toe tijdens een debat na vragen van BBB-leider Henk Vermeer.

39 seconden geleden
Crisisteam: natte herfst en winter nodig tegen droogteproblemen

DEN HAAG (ANP) - Een natte herfst en winter zijn waarschijnlijk nodig om in het komende voorjaar een goede uitgangspositie te hebben voor een volgend droogteseizoen. Dat zei Harold van Waveren, voorzitter van het landelijke crisisteam over de droogte, in een presentatie voor Tweede Kamerleden. "Herstel gaat maanden duren, met name voor het grondwater."

15 minuten geleden
Kwart miljoen aanmeldingen voor nieuwe Hyves

AMSTERDAM (ANP) - Een dag nadat het sociale netwerk Hyves terugkeerde, hebben 250.000 mensen zich aangemeld voor een profiel. Dat laat eigenaar Mediahuis woensdag weten. Het hoge aantal aanmeldingen leidde tot een wachtlijst. Belangstellenden worden de komende dagen gedoseerd toegelaten om eventuele technische problemen te voorkomen.

1 uur geleden
NS moet van rechter reclame Wakker Dier toestaan

UTRECHT (ANP) - Posters van Wakker Dier moeten zichtbaar zijn op reclameborden op stations. NS Stations weigerde dat, waarop de dierenrechtenorganisatie naar de rechter stapte. Die gaf Wakker Dier woensdag gelijk in een kort geding.

1 uur geleden
AVROTROS benadrukt ethische afweging over boycot songfestival

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS benadrukt een "zorgvuldige ethische afweging" te hebben gemaakt om niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Woensdag heeft de NPO bekendgemaakt alsnog een Nederlandse inzending te verzorgen. Een onafhankelijk team van experts moet bij de NPO de Nederlandse deelname in 2027 vormgeven.

2 uur geleden
Kamer: boete voor platforms als Facebook bij illegale gokreclame

DEN HAAG (ANP) - Als platforms als Facebook na herhaalde verzoeken illegale gokreclames nog steeds niet verwijderen, dan moet een boete volgen. Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een motie met die strekking die VVD'er Bart Bikkers heeft ingediend samen met het CDA en PRO. De Kamerleden ergeren zich eraan dat maandelijks duizenden verwijderverzoeken niet worden opgevolgd door Meta, het moederbedrijf van Facebook en Instagram.

2 uur geleden
Haagse gemeenteraad wil opheldering over rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Vrijwel de volledige gemeenteraad van Den Haag wil opheldering over de extreemrechtse rellen op het Malieveld afgelopen zaterdag. Negen van de elf partijen hebben samen vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders.

2 uur geleden