Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel belangstelling voor Bloemencorso Bollenstreek

Veel belangstelling voor Bloemencorso Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - Het Bloemencorso in de Bollenstreek heeft zaterdag veel belangstelling getrokken. Het was "drukker dan druk", aldus een woordvoerster van de organisatie. Ze schat dat het aantal toeschouwers rond de miljoen ligt, "misschien zelfs nog daarboven".

De 78e editie van het Bloemencorso ging zaterdagochtend in Noordwijk van start. De praalwagens versierd met bloemen trokken gedurende de dag langs meerdere plaatsen in de Bollenstreek. Zaterdagavond komt de stoet in Haarlem aan.

Volgens de organisatie is de dag "fantastisch verlopen", mede door het goede weer. De organisatie had toeschouwers van tevoren aangeraden zich in te smeren en genoeg te drinken. De meeste mensen lijken dat advies te hebben opgevolgd. "Ik zag veel mensen met waterflesjes rondlopen", zegt de woordvoerster. Wel waren er een paar gevallen waarbij iemand kort onwel werd door de warmte. "Maar dat was niet meer dan bij andere edities", benadrukt ze.

Meer uit Binnenland

Henk Tiesma (78), mede-oprichter Radio Rijnmond, overleden

ROTTERDAM (ANP) - Henk Tiesma is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft hoofdredacteur Ruud van Os van regionale omroep Rijnmond woensdag gemeld. Tiesma was in de jaren tachtig een van de oprichters van Radio Rijnmond. Hij overleed op 26 april op Curaçao. Hij tobde al enige tijd met zijn gezondheid.

49 minuten geleden
Hannah Mae vervangt S10 op bevrijdingsfestivals

DEN HAAG (ANP) - Zangeres Hannah Mae is de vervanger van S10 op de vier bevrijdingsfestivals waar zij 5 mei zou optreden. Dat heeft de organisatie woensdag bekendgemaakt. S10, Ambassadeur van de Vrijheid, moest haar shows wegens privéomstandigheden afzeggen.

4 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag met 25,0 graden in De Bilt

DE BILT (ANP) - De eerste officiële zomerse dag van het jaar is een feit, meldt Weeronline. Om 15.20 uur steeg de temperatuur in De Bilt naar 25,0 graden. Het is duidelijk vroeger dan gebruikelijk, want gemiddeld wordt het op 16 mei pas voor het eerst zomers op het hoofdstation.

6 uur geleden
Pro-Palestijnse activist van schoorsteen gehaald in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - De activist die sinds woensdagochtend vroeg op een schoorsteen op het terrein van het Radboudumc in Nijmegen zat, is door de politie naar beneden gehaald. Dat heeft een fotograaf van het ANP woensdagmiddag gezien.

7 uur geleden
Verdachte gefilmde mogelijke verkrachting Amsterdam nog vast

AMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na de melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam, zit nog steeds vast, meldt de politie. Op sociale media verschenen eerder beelden van een man die op een vrouw ligt tussen geparkeerde auto's op de Keizersgracht.

7 uur geleden
Website NRC slecht bereikbaar door ddos-aanval

AMSTERDAM (ANP) - De website van NRC is slecht bereikbaar door een ddos-aanval. Dat heeft hoofdredacteur Patricia Veldhuis laten weten.

8 uur geleden
Stroomstoring Enschede voorbij

ENSCHEDE (ANP) - De stroomstoring die woensdagochtend ruim 20.500 aansluitingen trof in en rond Enschede, is opgelost. Dat meldt Enexis. De oorzaak was kortsluiting bij onderhoudswerkzaamheden aan een station, aldus de netbeheerder. Een woordvoerder van de veiligheidsregio meldde eerder al dat een monteur naar het ziekenhuis is gebracht.

9 uur geleden