Veel belangstelling voor Amsterdams spoeddebat over geweld
AMSTERDAM (ANP) - Het spoeddebat in de Amsterdamse gemeenteraad over het geweld rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv trekt veel belangstellenden. In de raadszaal gelden extra veiligheidsmaatregelen. Zo mogen er geen flesjes water mee naar binnen en is glaswerk niet toegestaan.
Rondom de Stopera is de politie volop aanwezig. Onder de vele media die het debat volgen, zijn ook buitenlandse journalisten van onder meer Die Zeit en Al Jazeera. De publieke tribune zit vol met geïnteresseerden.
Het debat met burgemeester Femke Halsema begon om 12.00 uur. Meerdere partijen in de raad spraken al hun afschuw uit over de gebeurtenissen van vorige week, waarbij onder meer Israëlische voetbalsupporters werden aangevallen. De Amsterdamse driehoek van gemeente, politie en Openbaar Ministerie kwam maandagavond laat met een feitenrelaas, waarin een reconstructie staat van wat er is gebeurd de afgelopen dagen.
Plaatsvervangend raadsvoorzitter Kune Burgers (VVD) zei aan het begin van het debat dat het naar verwachting een emotionele vergadering wordt en dat er ook ruimte is voor emoties. Hij zei te verwachten dat het debat op een "respectvolle manier" verloopt, "met respect voor anderen en de emoties van de ander". Ook vroeg hij de raadsleden "het niet op de persoon te spelen". Verder verzocht hij de aanwezigen op de publieke tribune geen tekenen te geven van goed- of afkeuring van de woorden van de sprekers tijdens het debat.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
9 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
11 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
13 uur geleden