Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel belangstelling voor Amsterdams spoeddebat over geweld

Veel belangstelling voor Amsterdams spoeddebat over geweld

AMSTERDAM (ANP) - Het spoeddebat in de Amsterdamse gemeenteraad over het geweld rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv trekt veel belangstellenden. In de raadszaal gelden extra veiligheidsmaatregelen. Zo mogen er geen flesjes water mee naar binnen en is glaswerk niet toegestaan.

Rondom de Stopera is de politie volop aanwezig. Onder de vele media die het debat volgen, zijn ook buitenlandse journalisten van onder meer Die Zeit en Al Jazeera. De publieke tribune zit vol met geïnteresseerden.

Het debat met burgemeester Femke Halsema begon om 12.00 uur. Meerdere partijen in de raad spraken al hun afschuw uit over de gebeurtenissen van vorige week, waarbij onder meer Israëlische voetbalsupporters werden aangevallen. De Amsterdamse driehoek van gemeente, politie en Openbaar Ministerie kwam maandagavond laat met een feitenrelaas, waarin een reconstructie staat van wat er is gebeurd de afgelopen dagen.

Plaatsvervangend raadsvoorzitter Kune Burgers (VVD) zei aan het begin van het debat dat het naar verwachting een emotionele vergadering wordt en dat er ook ruimte is voor emoties. Hij zei te verwachten dat het debat op een "respectvolle manier" verloopt, "met respect voor anderen en de emoties van de ander". Ook vroeg hij de raadsleden "het niet op de persoon te spelen". Verder verzocht hij de aanwezigen op de publieke tribune geen tekenen te geven van goed- of afkeuring van de woorden van de sprekers tijdens het debat.

Meer uit Binnenland

Minister Heinen: handelsdeal VS-EU moet worden uitgevoerd

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.

41 minuten geleden
Deel vliegbasis Gilze-Rijen ontruimd vanwege bedreiging

GILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.

1 uur geleden
Monument op de Dam weer schoon na bekladding

AMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.

2 uur geleden
Brabant roept Defensie op met spoed droogteprotocollen te herzien

DEN BOSCH (ANP) - Na de natuurbranden van vorige week stelt de provincie Noord-Brabant dat Defensie de droogteprotocollen met urgentie moet herzien. "Wij begrijpen dat Defensie moet oefenen, ook in het licht van de geopolitieke spanningen en ontwikkelingen. Maar risico's op onbeheersbare natuurbranden moeten voorkomen worden."

2 uur geleden
Overleden Nederlanders op cruise waren echtpaar uit Haulerwijk

DEN HAAG (ANP) - De twee Nederlanders die zijn overleden op het cruiseschip MV Hondius zijn een man en een vrouw van 69 jaar uit het Friese Haulerwijk. Dat laat de familie van het echtpaar via Namens de Familie weten. De man overleed op 11 april en de vrouw op 26 april.

2 uur geleden
Code geel afgegeven voor buien tijdens dodenherdenking

DE BILT (ANP) - Het KNMI kondigt maandagmiddag code geel aan in vijf provincies. Het gaat om Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg. "De eerst komende uren zijn er nog geen waarschuwingen van kracht. Later vanmiddag en vanavond vallen er in het zuiden, midden en oosten van het land buien, met plaatselijk onweer en veel regen," aldus het KNMI. Buitenactiviteiten zoals de dodenherdenking en het wegverkeer kunnen hier hinder van ondervinden.

2 uur geleden
Een van de zieke bemanningsleden cruiseschip is Nederlander

PRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.

2 uur geleden