Veel belangstelling voor Amsterdams spoeddebat over geweld
AMSTERDAM (ANP) - Het spoeddebat in de Amsterdamse gemeenteraad over het geweld rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv trekt veel belangstellenden. In de raadszaal gelden extra veiligheidsmaatregelen. Zo mogen er geen flesjes water mee naar binnen en is glaswerk niet toegestaan.
Rondom de Stopera is de politie volop aanwezig. Onder de vele media die het debat volgen, zijn ook buitenlandse journalisten van onder meer Die Zeit en Al Jazeera. De publieke tribune zit vol met geïnteresseerden.
Het debat met burgemeester Femke Halsema begon om 12.00 uur. Meerdere partijen in de raad spraken al hun afschuw uit over de gebeurtenissen van vorige week, waarbij onder meer Israëlische voetbalsupporters werden aangevallen. De Amsterdamse driehoek van gemeente, politie en Openbaar Ministerie kwam maandagavond laat met een feitenrelaas, waarin een reconstructie staat van wat er is gebeurd de afgelopen dagen.
Plaatsvervangend raadsvoorzitter Kune Burgers (VVD) zei aan het begin van het debat dat het naar verwachting een emotionele vergadering wordt en dat er ook ruimte is voor emoties. Hij zei te verwachten dat het debat op een "respectvolle manier" verloopt, "met respect voor anderen en de emoties van de ander". Ook vroeg hij de raadsleden "het niet op de persoon te spelen". Verder verzocht hij de aanwezigen op de publieke tribune geen tekenen te geven van goed- of afkeuring van de woorden van de sprekers tijdens het debat.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
53 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
54 minuten geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
55 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wil een spoedoverleg met het kabinet over de rellen en ongeregeldheden die plaatsvonden tijdens demonstraties tegen de opvang van asielzoekers. De VNG heeft het zelfs over "vormen van terreur en intimidatie". Overleg is volgens de gemeenten nodig om te kijken "welke aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn om verdere escalatie te voorkomen, de uitvoerbaarheid van de opvangopgave overeind te houden en gemeenten te ondersteunen".
3 uur geleden