Veel belangstelling voor Amsterdams spoeddebat over geweld
AMSTERDAM (ANP) - Het spoeddebat in de Amsterdamse gemeenteraad over het geweld rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv trekt veel belangstellenden. In de raadszaal gelden extra veiligheidsmaatregelen. Zo mogen er geen flesjes water mee naar binnen en is glaswerk niet toegestaan.
Rondom de Stopera is de politie volop aanwezig. Onder de vele media die het debat volgen, zijn ook buitenlandse journalisten van onder meer Die Zeit en Al Jazeera. De publieke tribune zit vol met geïnteresseerden.
Het debat met burgemeester Femke Halsema begon om 12.00 uur. Meerdere partijen in de raad spraken al hun afschuw uit over de gebeurtenissen van vorige week, waarbij onder meer Israëlische voetbalsupporters werden aangevallen. De Amsterdamse driehoek van gemeente, politie en Openbaar Ministerie kwam maandagavond laat met een feitenrelaas, waarin een reconstructie staat van wat er is gebeurd de afgelopen dagen.
Plaatsvervangend raadsvoorzitter Kune Burgers (VVD) zei aan het begin van het debat dat het naar verwachting een emotionele vergadering wordt en dat er ook ruimte is voor emoties. Hij zei te verwachten dat het debat op een "respectvolle manier" verloopt, "met respect voor anderen en de emoties van de ander". Ook vroeg hij de raadsleden "het niet op de persoon te spelen". Verder verzocht hij de aanwezigen op de publieke tribune geen tekenen te geven van goed- of afkeuring van de woorden van de sprekers tijdens het debat.
Meer uit Binnenland
VICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
12 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
14 uur geleden