Veel belangstelling stille tocht Bas van Wijk
BADHOEVEDORP (ANP) - De stille tocht voor de vorige week zaterdag doodgeschoten Bas van Wijk is na ongeveer anderhalf uur weer teruggekeerd bij het beginpunt, voetbalvereniging Pancratius in Badhoevedorp. Honderden familieleden, vrienden en belangstellenden deelden hun verdriet over de dood van Bas. Familieleden en vrienden liepen in een indrukwekkende lange stille stoet langs plaatsen in Badhoevedorp die voor Bas van betekenis waren geweest. Belangstellenden vormden een erehaag langs de route.
Familie en vrienden droegen witte shirts met op de voorkant de tekst Onze Held en op de achterkant #AllesisvoorBassie. Veel mensen droegen witte bloemen met zich mee. Bij veel huizen hingen vlaggen halfstok.
Ook burgemeester Femke Halsema van Amsterdam liep mee in de stoet evenals burgemeester Marianne Schuurmans-Wijdeven van de gemeente Haarlemmermeer.
Bekentenis
De 24-jarige Bas van Wijk werd zaterdag 8 augustus doodgeschoten in Park de Oeverlanden aan de Nieuwe Meer in Amsterdam. Niet lang voor de start van de stille tocht om 19:00 uur werd bekend dat een van de opgepakte verdachten in een verklaring heeft bekend op hem te hebben geschoten.
De vier Amsterdammers die woensdag werden aangehouden blijven nog zeker twee weken vastzitten, heeft de rechter-commissaris besloten. Ze zitten nog in beperkingen en mogen alleen contact hebben met hun advocaat.
Demonstratie op zondag
Zondag vindt op het Museumplein in Amsterdam een demonstratie plaats georganiseerd door MoetJeHorenTV. In een persverklaring hebben de organisatoren van de stille tocht van vrijdagavond benadrukt dat de gehouden tocht volledig losstaat van deze demonstratie.
Voor getuigen van de schietpartij organiseert de gemeente Amsterdam volgende week donderdag een bijeenkomst waar ze met elkaar kunnen praten over wat ze hebben meegemaakt. Politie en Slachtofferhulp zijn aanwezig om de getuigen te ondersteunen. Op de nog onbekende locatie in Amsterdam-West is plek voor maximaal honderd mensen.
Maandag opent de gemeente Amsterdam een speciaal telefoonnummer voor getuigen van het incident. Op het moment van de schietpartij was het druk met mensen die aan picknicken of aan het zonnen waren in het park.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is onder controle, meldt de veiligheidsregio. De brand brak vrijdagavond uit en veroorzaakte tot ver in de omgeving veel rook- en stankoverlast. Ook werden de Maastunnel en delen van wegen afgesloten. De tunnel is zaterdagochtend weer vrijgegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een persoon is in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven gekomen bij een schietincident in een woning aan de New Yorksingel in Den Haag. Dat meldt de politie op X.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand die vrijdagavond uitbrak bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is nog niet onder controle, aldus de veiligheidsregio. De brandweer zet een drone in om onder andere hotspots van de brand op te sporen. De vele eenheden van de brandweer die blussen worden bijgestaan door een blusboot van het Havenbedrijf.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.
10 uur geledenBENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.
14 uur geledenLEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.
15 uur geleden