Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel bedrijven in Melbourne moeten dicht vanwege corona-uitbraak

Veel bedrijven in Melbourne moeten dicht vanwege corona-uitbraak

MELBOURNE (ANP) - Veel bedrijven in de Australische deelstaat Victoria moeten vanaf woensdagavond laat voorlopig de deuren sluiten. De autoriteiten hopen met die maatregel verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De nieuwe lockdownregels betekenen volgens omroep ABC dat duizenden ondernemingen in miljoenenstad Melbourne dicht moeten. Het gaat bijvoorbeeld om kappers, fabrieken, callcentra en winkels.

Banken, tankstations, slijterijen, postkantoren, apotheken en supermarkten blijven wel open. "Dat betekent dat mensen niet voor zes weken boodschappen hoeven te doen", benadrukt regiopremier Daniel Andrews, die wil voorkomen dat inwoners weer aan het hamsteren slaan. Hij erkende dat niet gegarandeerd kan worden dat alle gebruikelijke producten in de schappen liggen, maar essentiële goederen blijven volgens hem wel voorradig.

Sommige bedrijven mogen wel open blijven, maar moeten hun werkwijze aanpassen. Zo moeten werknemers in slachthuizen beschermende pakken gaan dragen. Ook moeten ze hun temperatuur laten meten en worden ze getest op het virus. Bij onder meer distributiecentra in Melbourne en bij bouwprojecten moet met een kleinere bezetting worden gewerkt.

Noodsteun

Inwoners mogen volgens de premier alleen vaklui laten langskomen als het een noodgeval is. "Er komen geen schoonmakers meer bij u langs. Niemand komt uw gras maaien. Niemand zal iets anders verlenen dan noodsteun", benadrukte Andrews. Hij legde uit dat mensen bijvoorbeeld wel een loodgieter mogen laten langskomen als ze kampen met een lekkage.

Melbourne, de tweede stad van Australië, zit al weken in lockdown. Toch worden op een dagelijkse basis nog steeds honderden nieuwe coronabesmettingen vastgesteld. De autoriteiten in Victoria maakten maandag bekend dat bij nog eens 429 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen.

Meer uit Buitenland

Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

2 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

3 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

4 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

4 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

4 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

4 uur geleden
Roemenië wil sluiting Russisch consulaat na drone-incident

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.

4 uur geleden