Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel bedrijven in Melbourne moeten dicht vanwege corona-uitbraak

Veel bedrijven in Melbourne moeten dicht vanwege corona-uitbraak

MELBOURNE (ANP) - Veel bedrijven in de Australische deelstaat Victoria moeten vanaf woensdagavond laat voorlopig de deuren sluiten. De autoriteiten hopen met die maatregel verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De nieuwe lockdownregels betekenen volgens omroep ABC dat duizenden ondernemingen in miljoenenstad Melbourne dicht moeten. Het gaat bijvoorbeeld om kappers, fabrieken, callcentra en winkels.

Banken, tankstations, slijterijen, postkantoren, apotheken en supermarkten blijven wel open. "Dat betekent dat mensen niet voor zes weken boodschappen hoeven te doen", benadrukt regiopremier Daniel Andrews, die wil voorkomen dat inwoners weer aan het hamsteren slaan. Hij erkende dat niet gegarandeerd kan worden dat alle gebruikelijke producten in de schappen liggen, maar essentiële goederen blijven volgens hem wel voorradig.

Sommige bedrijven mogen wel open blijven, maar moeten hun werkwijze aanpassen. Zo moeten werknemers in slachthuizen beschermende pakken gaan dragen. Ook moeten ze hun temperatuur laten meten en worden ze getest op het virus. Bij onder meer distributiecentra in Melbourne en bij bouwprojecten moet met een kleinere bezetting worden gewerkt.

Noodsteun

Inwoners mogen volgens de premier alleen vaklui laten langskomen als het een noodgeval is. "Er komen geen schoonmakers meer bij u langs. Niemand komt uw gras maaien. Niemand zal iets anders verlenen dan noodsteun", benadrukte Andrews. Hij legde uit dat mensen bijvoorbeeld wel een loodgieter mogen laten langskomen als ze kampen met een lekkage.

Melbourne, de tweede stad van Australië, zit al weken in lockdown. Toch worden op een dagelijkse basis nog steeds honderden nieuwe coronabesmettingen vastgesteld. De autoriteiten in Victoria maakten maandag bekend dat bij nog eens 429 mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen.

Meer uit Buitenland

Zelensky: VS willen nog voor de zomer einde aan oorlog

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten willen dat er tegen juni een vredesakkoord ligt tussen Rusland en Oekraïne en hebben voorgesteld om komende week nieuwe besprekingen te houden in Miami. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is volgens het staatshoofd voor het eerst dat de strijdende partijen elkaar daar zullen treffen. Eerder werd daar al overlegd via de bemiddelende partij, de VS. Kyiv heeft ingestemd met het voorstel.

1 uur geleden
Clintons pleiten voor publieke getuigenis over Epstein-banden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton en zijn vrouw en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton willen dat hun verklaring over hun banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein niet achter gesloten deuren plaatsvindt. Op X schrijft het voormalige staatshoofd (1993-2001) dat een niet-publieke verklaring, zoals nu het plan is, zou neerkomen op een schijnproces en "pure politiek". "Laten we stoppen met deze spelletjes en dit op de juiste manier doen: middels een publieke verklaring."

1 uur geleden
NAVO-centra in Nederland maken zich op voor vertrek Amerikanen

UTRECHT (ANP) - De Verenigde Staten trekken Amerikaanse medewerkers terug uit NAVO-kenniscentra in Nederland. De twee zogeheten Centres of Excellence (COE's) in Utrecht en Den Haag maken zich op voor een "herijking" van de Amerikaanse aanwezigheid, meldt een van de centra. Hoeveel Amerikanen er precies vertrekken en welke weerslag dat heeft op de centra kunnen ze nog niet inschatten.

2 uur geleden
Oekraïne meldt opnieuw aanvallen op stroomvoorziening

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw grootschalige aanvallen uitgevoerd op de Oekraïense energie-infrastructuur, meldt minister van Energie Denys Sjmyhal. Daardoor is in veel regio's van het land de stroom uitgeschakeld, schrijft netbeheerder Ukrenergo op Facebook. Ook zijn de geplande stroomonderbrekingen per regio, bedoeld om te kunnen voldoen aan de stroomvraag, tijdelijk onderbroken.

3 uur geleden
Trump: gesprekken VS en Iran gaan volgende week verder

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.

7 uur geleden
Cuba neemt noodmaatregelen om energiecrisis het hoofd te bieden

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.

7 uur geleden
Twee doden door lawine in Slowakije

BRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.

7 uur geleden