Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel bedrijven hebben afrekening coronasteun nog niet aangevraagd

Veel bedrijven hebben afrekening coronasteun nog niet aangevraagd

AMSTERDAM (ANP) - Zo’n 55.000 bedrijven hebben nog steeds geen definitieve berekening aangevraagd voor de eerste periode loonsteun, die was bedoeld om hen de coronacrisis door te helpen. Uitkeringsinstantie UWV waarschuwt dat ze nog maar twee weken, dus tot eind deze maand, hebben om dit te regelen. "Werkgevers moeten nu echt in actie komen, want wie geen aanvraag voor een definitieve berekening indient moet straks het hele voorschot terugbetalen", zegt UWV-bestuursvoorzitter Maarten Camps.

Het gaat om de zogeheten Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW) voor de periode van maart tot en met mei vorig jaar. Dat was aan het begin van de coronacrisis. Toen ontvingen in totaal 139.500 werkgevers ondersteuning in de loonkosten. Maar dat geld betrof een voorschot gebaseerd op de lonen in januari 2020 en het geschatte omzetverlies.

De definitieve berekening is nodig om te bepalen waarop bedrijven daadwerkelijk recht hebben. Dat kan leiden tot een nabetaling of een terugvordering. Maar wanneer bedrijf hiervoor geen aanvraag indient wordt de tegemoetkoming bepaald op nul euro. Het volledige voorschot moet dan terugbetaald worden.

Drukte

Het UWV weet dat veel werkgevers die een voorschot van meer dan 20.000 euro hebben ontvangen, nog wachten op de benodigde derden- of accountantsverklaring. Het is namelijk druk bij boekhouders en accountants. Maar ook als deze zaken nog niet helemaal afgerond zijn, is het volgens de uitkeringsinstantie van belang dat werkgevers toch alvast een aanvraag doen.

Vanaf maandag zal het UWV werkgevers er ook in radiospotjes op wijzen dat de tijd voor hen dringt. Ongeveer 84.500 werkgevers hebben voor de eerste NOW-periode al wel hun eindafrekening aangevraagd.

Meer uit Financieel

EU kijkt naar Grok na klachten over seksueel getinte beelden

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie zegt "zeer serieus te kijken" naar klachten dat Elon Musks chatbot Grok seksueel getinte afbeeldingen genereert van minderjarigen. "Dit is illegaal. Dit is afschuwelijk", heeft een woordvoerder van de commissie maandag gezegd.

11 minuten geleden
Tweede repatriëringsvlucht TUI om reizigers Antillen op te halen

SCHIPHOL (ANP) - TUI fly voert woensdag een tweede repatriëringsvlucht uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen. Dat bevestigt de maatschappij na berichtgeving door De Telegraaf. Zaterdag gingen meerdere vluchten naar Curaçao, waaronder een die ook Bonaire zou aandoen, niet door vanwege de ontwikkelingen in Venezuela. De extra vlucht van woensdag doet ook Bonaire aan.

22 minuten geleden
Schiphol weer in beperkte mate open voor landende vliegtuigen

SCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen in zeer beperkte mate weer landen op Schiphol. Bij zowel aankomende als vertrekkende vluchten gaat het om enkele per uur, meldt een woordvoerder van de luchthaven. Eerst zouden er door de gevolgen van de sneeuwval tot zeker 14.00 uur geen vluchten kunnen landen.

29 minuten geleden
Ondernemingskamer buigt zich over onderzoek naar Nexperia-dossier

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam houdt 14 januari een hoorzitting om te beslissen of er een onderzoek wordt geopend naar vermeend wanbeheer bij chipmaker Nexperia. Dat bevestigt de ondernemingskamer na berichtgeving van Reuters.

1 uur geleden
Vertraging in haven Rotterdam door winters weer

ROTTERDAM (ANP) - Terminals in de haven van Rotterdam hebben last van de sneeuwval. Het zorgt voor vertraging in de Rotterdamse haven. "Het weer heeft vooral impact op het wegverkeer", laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten.

1 uur geleden
TLN: laat chauffeurs inschatten of ze bij sneeuwval weg op kunnen

ZOETERMEER (ANP) - Chauffeurs in de transportsector moeten zelf kunnen kiezen of ze met de huidige winterse omstandigheden de weg op kunnen gaan. Met die oproep is Transport en Logistiek Nederland (TLN) gekomen naar aanleiding van de gladheid en sneeuwval.

1 uur geleden
Bezorging boodschappen en pakketten kan langer duren door sneeuw

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje of hun bestelde boodschappen moeten maandag rekening houden met vertraging. Supermarkten Albert Heijn en Picnic en pakketbezorgers PostNL en DHL hebben last van sneeuw en gladde wegen.

1 uur geleden