Veel animo voor alternatieve programma Pride
AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van Pride Amsterdam is tevreden over het verloop van Pride 2020, die vanwege het coronavirus sinds vorige week zaterdag op alternatieve wijze is gevierd en deze zondag wordt afgesloten. "De animo voor het aangepaste programma was groot", zegt woordvoerder Danny de Vries van Pride Amsterdam.
De jaarlijkse feesten en evenementen, zoals de roemruchte botenparade en de demonstratie op het Museumplein konden niet doorgaan. Als alternatief voor de demonstratieve Pride Walk met duizenden deelnemers konden mensen de Find all Flags Tour lopen. Die route voerde onder meer langs een regenboogvlag van 25 meter aan de Westertoren. "Een paar duizend mensen hebben zelfstandig de vijf kilometer lange route gelopen", aldus De Vries.
Ook heeft Pride Amsterdam in samenwerking met de Amsterdamse zender SALTO negen dagen lang, 24 uur per dag Pride TV gemaakt. "Pride TV heeft in de afgelopen negen dagen ruim een miljoen unieke kijkers gehad die via allerlei kanalen naar de zender hebben gekeken", zegt De Vries.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De waterschappen hebben afgelopen jaar bijna 85.000 muskusratten gevangen, ruim 25 procent meer dan in 2024. Het grootste deel daarvan is gevangen in het westen en midden van het land. Omdat de ratten gangen en holen graven in dijken en oevers en daarmee voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen, willen de waterschappen de hele populatie uitroeien. Doel is om in 2034 geen muskusratten meer te hebben in Nederland.
25 minuten geledenDE BILT (ANP) - Vanaf dinsdagavond is in het noorden van het land code geel van kracht, meldt het KNMI. Daarmee waarschuwt het weerinstituut voor gladheid door sneeuwval. De waarschuwing geldt op de Waddeneilanden, in Friesland en Drenthe vanaf 20.00 uur. In Groningen gaat code geel een uur later in.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
17 uur geledenKATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
20 uur geleden