Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel Afghanistan-veteranen ontevreden over nazorg

Veel Afghanistan-veteranen ontevreden over nazorg

DEN HAAG (ANP) - Een flink deel van de Afghanistan-veteranen is ontevreden over de geboden nazorg. Dat meldt Defensie op basis van een onderzoek van eind 2018 onder militairen die tussen 2002 en 2014 onderdeel waren van de ISAF-missie in Afghanistan.

Circa de helft is tevreden over de nazorg, de andere helft deels of helemaal niet, aldus Defensie. Ze zijn bijvoorbeeld ontevreden over het terugkeergesprek na afloop van de uitzending. Minister Ank Bijleveld laat weten de uitkomsten mee te nemen in de verdere ontwikkeling van het veteranenbeleid.

De ISAF-militairen geven in het onderzoek wel aan dat het goed met ze gaat. Ze geven hun welzijn gemiddeld een 7,8, meldt Defensie. Dat cijfer is vergelijkbaar met andere veteranen. 10 procent van de ondervraagde ISAF-militairen zegt een laag welzijn te ervaren dat mede gevolg is van de inzet in Afghanistan.

Ruim 26.000 Nederlandse militairen hebben gediend bij de International Security Assistance Force (ISAF). Aan het onderzoek werkten 8676 veteranen mee. Op dit moment zijn nog ongeveer 170 Nederlandse militairen actief in Afghanistan. Zij trainen en adviseren daar Afghaanse militairen en politiemensen.

Meer uit Binnenland

Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

3 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

5 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

5 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

9 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

9 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

11 uur geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

12 uur geleden