Veel Afghanistan-veteranen ontevreden over nazorg
DEN HAAG (ANP) - Een flink deel van de Afghanistan-veteranen is ontevreden over de geboden nazorg. Dat meldt Defensie op basis van een onderzoek van eind 2018 onder militairen die tussen 2002 en 2014 onderdeel waren van de ISAF-missie in Afghanistan.
Circa de helft is tevreden over de nazorg, de andere helft deels of helemaal niet, aldus Defensie. Ze zijn bijvoorbeeld ontevreden over het terugkeergesprek na afloop van de uitzending. Minister Ank Bijleveld laat weten de uitkomsten mee te nemen in de verdere ontwikkeling van het veteranenbeleid.
De ISAF-militairen geven in het onderzoek wel aan dat het goed met ze gaat. Ze geven hun welzijn gemiddeld een 7,8, meldt Defensie. Dat cijfer is vergelijkbaar met andere veteranen. 10 procent van de ondervraagde ISAF-militairen zegt een laag welzijn te ervaren dat mede gevolg is van de inzet in Afghanistan.
Ruim 26.000 Nederlandse militairen hebben gediend bij de International Security Assistance Force (ISAF). Aan het onderzoek werkten 8676 veteranen mee. Op dit moment zijn nog ongeveer 170 Nederlandse militairen actief in Afghanistan. Zij trainen en adviseren daar Afghaanse militairen en politiemensen.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
4 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
5 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
7 uur geleden