Veel Afghanistan-veteranen ontevreden over nazorg
DEN HAAG (ANP) - Een flink deel van de Afghanistan-veteranen is ontevreden over de geboden nazorg. Dat meldt Defensie op basis van een onderzoek van eind 2018 onder militairen die tussen 2002 en 2014 onderdeel waren van de ISAF-missie in Afghanistan.
Circa de helft is tevreden over de nazorg, de andere helft deels of helemaal niet, aldus Defensie. Ze zijn bijvoorbeeld ontevreden over het terugkeergesprek na afloop van de uitzending. Minister Ank Bijleveld laat weten de uitkomsten mee te nemen in de verdere ontwikkeling van het veteranenbeleid.
De ISAF-militairen geven in het onderzoek wel aan dat het goed met ze gaat. Ze geven hun welzijn gemiddeld een 7,8, meldt Defensie. Dat cijfer is vergelijkbaar met andere veteranen. 10 procent van de ondervraagde ISAF-militairen zegt een laag welzijn te ervaren dat mede gevolg is van de inzet in Afghanistan.
Ruim 26.000 Nederlandse militairen hebben gediend bij de International Security Assistance Force (ISAF). Aan het onderzoek werkten 8676 veteranen mee. Op dit moment zijn nog ongeveer 170 Nederlandse militairen actief in Afghanistan. Zij trainen en adviseren daar Afghaanse militairen en politiemensen.
Meer uit Binnenland
KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
59 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
2 uur geledenKATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.
3 uur geleden