Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel afgelastingen in volleybalcompetitie bij hervatting seizoen

Veel afgelastingen in volleybalcompetitie bij hervatting seizoen

UTRECHT (ANP) - Bijna 40 procent van de wedstrijden die deze week op het programma staan in de Nederlandse volleybalcompetities zijn afgelast. Vooral bij de senioren gaan veel wedstrijden niet door, zo blijkt uit cijfers van volleybalbond Nevobo. Het kabinet gaf dinsdag toestemming om de sportcompetities bij de amateurs te hervatten, na een wekenlange lockdown.

Volgens een woordvoerder van de Nevobo komt het hoge aantal afgelastingen vermoedelijk niet alleen doordat teams vanwege coronabesmettingen te weinig spelers hebben, maar speelt zeker bij de senioren ook de korte aanloopperiode naar de hervatting van de competitie mee. Van de bijna 3600 wedstrijden die tussen afgelopen woensdag en komende zondag gepland zijn in de volleybalcompetities, gaat nu al zeker 37 procent niet door. Bij de senioren ligt dat percentage op meer dan 45 procent, bij de jeugd op 27 procent.

Voetbalbond KNVB, de grootste sportbond van Nederland met bijna 1,2 miljoen leden, heeft pas na het weekeinde cijfers over het aantal afgelastingen. In de zogeheten B-categorie van de amateurs, het meer recreatieve voetbal, wordt het seizoen dit weekeinde hervat. De A-categorie, waar onder meer de eerste elftallen die uitkomen in de Tweede Divisie tot en met de vijfde klasse onder vallen, begint een week later. "Het aantal wedstrijden dat vanwege coronabesmettingen bij de teams niet doorgaat, is nu nog heel moeilijk in te schatten", aldus een woordvoerder van de KNVB.

De hockeybond KNHB heeft weinig afmeldingen gekregen voor het eerste speelweekeinde na de lockdown. "Maar dat is ook niet zo gek", zegt een woordvoerster. "Teams bestaan buiten op het veld normaal gesproken uit veertien tot zestien spelers, maar we spelen nu in de zaal zes tegen zes. Dus zijn veel minder spelers nodig om een team op de been te brengen. Ik durf wel te zeggen dat het aantal afgelastingen bij ons meevalt, al hebben we pas na het weekeinde een duidelijk beeld."

In het district Zuid Nederland trokken de afgelopen weken meer dan dertig verenigingen zich terug uit de zaalcompetitie. Dat leidde ertoe dat meer dan de helft van de nog resterende 4500 wedstrijden in dit district niet gespeeld kon worden. De hockeybond heeft daarom besloten de zaalcompetitie in Zuid Nederland te beëindigen.

Meer uit Sport

Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

35 minuten geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

45 minuten geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

2 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

4 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

10 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden