Veel afgelastingen in volleybalcompetitie bij hervatting seizoen
UTRECHT (ANP) - Bijna 40 procent van de wedstrijden die deze week op het programma staan in de Nederlandse volleybalcompetities zijn afgelast. Vooral bij de senioren gaan veel wedstrijden niet door, zo blijkt uit cijfers van volleybalbond Nevobo. Het kabinet gaf dinsdag toestemming om de sportcompetities bij de amateurs te hervatten, na een wekenlange lockdown.
Volgens een woordvoerder van de Nevobo komt het hoge aantal afgelastingen vermoedelijk niet alleen doordat teams vanwege coronabesmettingen te weinig spelers hebben, maar speelt zeker bij de senioren ook de korte aanloopperiode naar de hervatting van de competitie mee. Van de bijna 3600 wedstrijden die tussen afgelopen woensdag en komende zondag gepland zijn in de volleybalcompetities, gaat nu al zeker 37 procent niet door. Bij de senioren ligt dat percentage op meer dan 45 procent, bij de jeugd op 27 procent.
Voetbalbond KNVB, de grootste sportbond van Nederland met bijna 1,2 miljoen leden, heeft pas na het weekeinde cijfers over het aantal afgelastingen. In de zogeheten B-categorie van de amateurs, het meer recreatieve voetbal, wordt het seizoen dit weekeinde hervat. De A-categorie, waar onder meer de eerste elftallen die uitkomen in de Tweede Divisie tot en met de vijfde klasse onder vallen, begint een week later. "Het aantal wedstrijden dat vanwege coronabesmettingen bij de teams niet doorgaat, is nu nog heel moeilijk in te schatten", aldus een woordvoerder van de KNVB.
De hockeybond KNHB heeft weinig afmeldingen gekregen voor het eerste speelweekeinde na de lockdown. "Maar dat is ook niet zo gek", zegt een woordvoerster. "Teams bestaan buiten op het veld normaal gesproken uit veertien tot zestien spelers, maar we spelen nu in de zaal zes tegen zes. Dus zijn veel minder spelers nodig om een team op de been te brengen. Ik durf wel te zeggen dat het aantal afgelastingen bij ons meevalt, al hebben we pas na het weekeinde een duidelijk beeld."
In het district Zuid Nederland trokken de afgelopen weken meer dan dertig verenigingen zich terug uit de zaalcompetitie. Dat leidde ertoe dat meer dan de helft van de nog resterende 4500 wedstrijden in dit district niet gespeeld kon worden. De hockeybond heeft daarom besloten de zaalcompetitie in Zuid Nederland te beëindigen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
7 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
9 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
10 uur geleden