Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veel aanvragen bij energienoodfonds, kabinet trekt extra geld uit

Veel aanvragen bij energienoodfonds, kabinet trekt extra geld uit

DEN HAAG (ANP) - Veel mensen hebben de afgelopen weken een beroep gedaan op het noodfonds voor huishoudens die hulp nodig hebben om hun energierekening te betalen. Het kabinet en energiebedrijven trekken de portemonnee om tienduizenden gezinnen extra te kunnen helpen, meldt demissionair minister Carola Schouten (Armoedebeleid).

Het Tijdelijk Noodfonds Energie is bedoeld voor huishoudens met een laag of middeninkomen die relatief veel van hun inkomen kwijt zijn aan de energierekening. Sinds het loket op 22 januari openging, hebben 85.000 mensen een aanvraag gedaan.

Om te voorkomen dat het noodfonds mensen de deur moet wijzen, storten de energiebedrijven gezamenlijk 8 miljoen euro bij en het ministerie van Sociale Zaken 16 miljoen euro. Dat geld was hiervoor al gereserveerd op de begroting. Daardoor stijgt het beschikbare budget van 60 miljoen naar 84 miljoen euro.

Met het extra geld, voldoende om 38.000 huishoudens extra te helpen, verwacht het noodfonds tot medio maart open te kunnen blijven. Schouten laat weten de deelnemende energiebedrijven "zeer erkentelijk" te zijn dat ook zij hun steentje bijdragen aan de bestrijding van energiearmoede.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

21 uur geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

22 uur geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

1 dag geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

1 dag geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

1 dag geleden
Van Marum: nieuw kabinet moet minister van Digitale Zaken krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.

1 dag geleden
Minister maakt grappen over doodsbedreigingen tegen Hoofdpiet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".

1 dag geleden