Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Veekay' verwacht dat record Luyendijk in Indy 500 blijft staan

'Veekay' verwacht dat record Luyendijk in Indy 500 blijft staan

INDIANAPOLIS (ANP) - Het snelheidsrecord van Arie Luyendijk in de kwalificaties van de Indy 500 blijft nog wel even staan, verwacht Rinus van Kalmthout. De autocoureur uit Hoofddorp, die racet onder de naam Veekay, verraste zaterdag met een gemiddelde snelheid van 233,655 mijl per uur, omgerekend 376 kilometer per uur, over vier ronden op het ovaalvormige circuit van de Indianapolis Motor Speedway. Hij ging daarmee als op twee na snelste ooit door naar de tweede kwalificatie op zondag, waarin de pole voor de 106e editie van de 500 mijl van Indianapolis op 29 mei wordt bepaald.

Luyendijk reed zijn record van 236,986 mijl per uur, ruim 381 kilometer per uur, in 1996. "Normaal blijft het record van Arie nog minstens een jaar staan, want ik zit er ruim 3 mijlen vanaf. Maar ik ben natuurlijk heel blij. De snelheid verraste me. Het bewijst dat we een goede auto hebben en ik ga met vertrouwen een aanval doen op de poleposition.’’

Veekay zou dan in de voetsporen treden van Luyendijk, die drie keer de pole wist te pakken in de beroemde Amerikaanse langeafstandsrace. De inmiddels 68-jarige Nederlander won de Indy 500 twee keer. Van Kalmthout is bezig aan zijn derde jaar in de raceklasse voor het team van Ed Carpenter. Hij won al eens een race. Veekay startte vorig jaar als derde in de Indy 500 en eindigde als achtste.

Meer uit Sport

Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

1 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

1 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

1 uur geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

1 uur geleden
Shorttrackers sluiten olympisch toernooi af met zeven medailles

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.

1 uur geleden
Shorttrackers bezorgen Nederland op aflossing achtste goud

MILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.

1 uur geleden
Velzeboer en Schulting na val op 1500 meter uitgeschakeld

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.

2 uur geleden