'Veekay' verwacht dat record Luyendijk in Indy 500 blijft staan
INDIANAPOLIS (ANP) - Het snelheidsrecord van Arie Luyendijk in de kwalificaties van de Indy 500 blijft nog wel even staan, verwacht Rinus van Kalmthout. De autocoureur uit Hoofddorp, die racet onder de naam Veekay, verraste zaterdag met een gemiddelde snelheid van 233,655 mijl per uur, omgerekend 376 kilometer per uur, over vier ronden op het ovaalvormige circuit van de Indianapolis Motor Speedway. Hij ging daarmee als op twee na snelste ooit door naar de tweede kwalificatie op zondag, waarin de pole voor de 106e editie van de 500 mijl van Indianapolis op 29 mei wordt bepaald.
Luyendijk reed zijn record van 236,986 mijl per uur, ruim 381 kilometer per uur, in 1996. "Normaal blijft het record van Arie nog minstens een jaar staan, want ik zit er ruim 3 mijlen vanaf. Maar ik ben natuurlijk heel blij. De snelheid verraste me. Het bewijst dat we een goede auto hebben en ik ga met vertrouwen een aanval doen op de poleposition.’’
Veekay zou dan in de voetsporen treden van Luyendijk, die drie keer de pole wist te pakken in de beroemde Amerikaanse langeafstandsrace. De inmiddels 68-jarige Nederlander won de Indy 500 twee keer. Van Kalmthout is bezig aan zijn derde jaar in de raceklasse voor het team van Ed Carpenter. Hij won al eens een race. Veekay startte vorig jaar als derde in de Indy 500 en eindigde als achtste.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
3 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
15 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
15 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
16 uur geleden