'Veekay' verwacht dat record Luyendijk in Indy 500 blijft staan
INDIANAPOLIS (ANP) - Het snelheidsrecord van Arie Luyendijk in de kwalificaties van de Indy 500 blijft nog wel even staan, verwacht Rinus van Kalmthout. De autocoureur uit Hoofddorp, die racet onder de naam Veekay, verraste zaterdag met een gemiddelde snelheid van 233,655 mijl per uur, omgerekend 376 kilometer per uur, over vier ronden op het ovaalvormige circuit van de Indianapolis Motor Speedway. Hij ging daarmee als op twee na snelste ooit door naar de tweede kwalificatie op zondag, waarin de pole voor de 106e editie van de 500 mijl van Indianapolis op 29 mei wordt bepaald.
Luyendijk reed zijn record van 236,986 mijl per uur, ruim 381 kilometer per uur, in 1996. "Normaal blijft het record van Arie nog minstens een jaar staan, want ik zit er ruim 3 mijlen vanaf. Maar ik ben natuurlijk heel blij. De snelheid verraste me. Het bewijst dat we een goede auto hebben en ik ga met vertrouwen een aanval doen op de poleposition.’’
Veekay zou dan in de voetsporen treden van Luyendijk, die drie keer de pole wist te pakken in de beroemde Amerikaanse langeafstandsrace. De inmiddels 68-jarige Nederlander won de Indy 500 twee keer. Van Kalmthout is bezig aan zijn derde jaar in de raceklasse voor het team van Ed Carpenter. Hij won al eens een race. Veekay startte vorig jaar als derde in de Indy 500 en eindigde als achtste.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
6 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
11 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
12 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden