Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Veekay' in de voetsporen van idool en mentor Luyendijk

'Veekay' in de voetsporen van idool en mentor Luyendijk

INDIANAPOLIS (ANP) - Autocoureur Rinus van Kalmthout is in de voetsporen getreden van zijn grote voorbeeld en mentor Arie Luyendijk. De 20-jarige Hoofddorper won 23 jaar na zijn illustere landgenoot een race in de Amerikaanse autosportklasse IndyCar. Luyendijk zegevierde voor het laatst in Las Vegas in 1998, maar is vooral bekend om zijn twee overwinningen in de beroemde Indy 500 (1990 en 1997).

Van Kalmthout, die racet onder de naam 'Veekay', zegevierde in de GMR Grand Prix op het circuit van Indianapolis. Hij moest vanaf de zevende startplek zes auto's voorbij en slaagde daarin glansrijk. Hij verwees voormalig Formule 1-coureur Romain Grosjean, die van pole was gestart, naar de tweede plaats.

"Het was een perfecte dag en het is ook een droom. Vorig jaar reed ik hier voor het eerst op het podium, nu win ik. Het is geweldig", reageerde de Nederlander na de race. "Deze zege kwam niet eens onverwacht, want ik wist dat ik de auto had om het te doen. Die was zo snel. Ik ben daarom ook zo blij voor het team en dankbaar. Zonder de jongens uit het team was het nooit gelukt", zei de coureur van Ed Carpenter Racing na de zegetocht in zijn Chevrolet.

Jongste winnaar ooit

Met nog tien ronden te gaan was zijn voorsprong op Grosjean 9 seconden. De Fransman reed in de slotfase op verse banden snel in op Veekay, maar hij kwam niet in de buurt om de Nederlander nog van de koppositie te kunnen verdrijven. "De focus was gericht op foutloos rijden; brandstof sparen en geen domme dingen doen. Ik maakte me niet echt zorgen en hoopte alleen dat het niet harder zou gaan regenen. Het is fantastisch, ik ben gewoon een racewinnaar. Op naar de Indy 500."

Met 20 jaar kan Van Kalmthout zich een van de jongste winnaars ooit noemen in de IndyCar. Slechts vijf coureurs waren jonger toen ze een race wonnen. Hij maakte vorig jaar al een opvallend debuut in de Amerikaanse raceklasse en eindigde het seizoen als beste eerstejaars (rookie).

Ook in de Indy 500, die over twee weken wordt gehouden op de 'Oval', de ovale baan die om het bochtige circuit van Indianapolis heen ligt waar Van Kalmhout zaterdag zegevierde, maakte de Nederlander indruk. 'VeeKay' wist zich vorig jaar als vierde te kwalificeren voor die race, maar een mislukte pitstop brak hem op in de wedstrijd.

Meer uit Sport

Verstappen is klaar met auto die voelt alsof handrem erop zit

BAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.

6 uur geleden
Verstappen start in Bakoe vanaf de achtste plek, Russell op pole

BAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.

6 uur geleden
Antonelli raakt muur tijdens kwalificatie op F1-circuit Bakoe

BAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.

7 uur geleden
Sinner kan titel in Beijing door knieprobleem niet verdedigen

BEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.

9 uur geleden
MotoGP brengt kalender met 22 races uit, TT in Assen eind juni

ASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.

9 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp onderuit in tweede ronde Chengdu

CHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.

9 uur geleden
Oud-wielrenner Rini Wagtmans (79) overleden

SINT WILLEBRORD (ANP) - Oud-wielrenner Rini Wagtmans is vrijdagochtend in zijn woonplaats Sint Willebrord overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Wagtmans, die al langere tijd ziek was, is 79 jaar geworden.

9 uur geleden