Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Veekay' in de voetsporen van idool en mentor Luyendijk

'Veekay' in de voetsporen van idool en mentor Luyendijk

INDIANAPOLIS (ANP) - Autocoureur Rinus van Kalmthout is in de voetsporen getreden van zijn grote voorbeeld en mentor Arie Luyendijk. De 20-jarige Hoofddorper won 23 jaar na zijn illustere landgenoot een race in de Amerikaanse autosportklasse IndyCar. Luyendijk zegevierde voor het laatst in Las Vegas in 1998, maar is vooral bekend om zijn twee overwinningen in de beroemde Indy 500 (1990 en 1997).

Van Kalmthout, die racet onder de naam 'Veekay', zegevierde in de GMR Grand Prix op het circuit van Indianapolis. Hij moest vanaf de zevende startplek zes auto's voorbij en slaagde daarin glansrijk. Hij verwees voormalig Formule 1-coureur Romain Grosjean, die van pole was gestart, naar de tweede plaats.

"Het was een perfecte dag en het is ook een droom. Vorig jaar reed ik hier voor het eerst op het podium, nu win ik. Het is geweldig", reageerde de Nederlander na de race. "Deze zege kwam niet eens onverwacht, want ik wist dat ik de auto had om het te doen. Die was zo snel. Ik ben daarom ook zo blij voor het team en dankbaar. Zonder de jongens uit het team was het nooit gelukt", zei de coureur van Ed Carpenter Racing na de zegetocht in zijn Chevrolet.

Jongste winnaar ooit

Met nog tien ronden te gaan was zijn voorsprong op Grosjean 9 seconden. De Fransman reed in de slotfase op verse banden snel in op Veekay, maar hij kwam niet in de buurt om de Nederlander nog van de koppositie te kunnen verdrijven. "De focus was gericht op foutloos rijden; brandstof sparen en geen domme dingen doen. Ik maakte me niet echt zorgen en hoopte alleen dat het niet harder zou gaan regenen. Het is fantastisch, ik ben gewoon een racewinnaar. Op naar de Indy 500."

Met 20 jaar kan Van Kalmthout zich een van de jongste winnaars ooit noemen in de IndyCar. Slechts vijf coureurs waren jonger toen ze een race wonnen. Hij maakte vorig jaar al een opvallend debuut in de Amerikaanse raceklasse en eindigde het seizoen als beste eerstejaars (rookie).

Ook in de Indy 500, die over twee weken wordt gehouden op de 'Oval', de ovale baan die om het bochtige circuit van Indianapolis heen ligt waar Van Kalmhout zaterdag zegevierde, maakte de Nederlander indruk. 'VeeKay' wist zich vorig jaar als vierde te kwalificeren voor die race, maar een mislukte pitstop brak hem op in de wedstrijd.

Meer uit Sport

Kyrgios wint 'Battle of the Sexes' in het tennis van Sabalenka

DUBAI (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios (30) heeft de 'Battle of the Sexes' gewonnen van de Belarussische Aryna Sabalenka (27). De nummer 671 van de wereld bij de mannen was in de Coca-Cola Arena van Dubai in twee sets te sterk voor de nummer 1 bij de vrouwen: 6-3 6-3. Er is niet bekendgemaakt hoeveel geld de winnaar van de demonstratiewedstrijd verdiende.

7 minuten geleden
Kok op OKT beste op eerste 500 meter met baanrecord

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.

1 uur geleden
Nys klopt Del Grosso in wereldbekerveldrit Dendermonde

DENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.

2 uur geleden
Brand is ook in wereldbekercross Dendermonde iedereen te snel af

DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.

3 uur geleden
Veldrijder Nieuwenhuis eerder terug in koers dan verwacht

LOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.

5 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

20 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

22 uur geleden