Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Veekay' in de voetsporen van idool en mentor Luyendijk

'Veekay' in de voetsporen van idool en mentor Luyendijk

INDIANAPOLIS (ANP) - Autocoureur Rinus van Kalmthout is in de voetsporen getreden van zijn grote voorbeeld en mentor Arie Luyendijk. De 20-jarige Hoofddorper won 23 jaar na zijn illustere landgenoot een race in de Amerikaanse autosportklasse IndyCar. Luyendijk zegevierde voor het laatst in Las Vegas in 1998, maar is vooral bekend om zijn twee overwinningen in de beroemde Indy 500 (1990 en 1997).

Van Kalmthout, die racet onder de naam 'Veekay', zegevierde in de GMR Grand Prix op het circuit van Indianapolis. Hij moest vanaf de zevende startplek zes auto's voorbij en slaagde daarin glansrijk. Hij verwees voormalig Formule 1-coureur Romain Grosjean, die van pole was gestart, naar de tweede plaats.

"Het was een perfecte dag en het is ook een droom. Vorig jaar reed ik hier voor het eerst op het podium, nu win ik. Het is geweldig", reageerde de Nederlander na de race. "Deze zege kwam niet eens onverwacht, want ik wist dat ik de auto had om het te doen. Die was zo snel. Ik ben daarom ook zo blij voor het team en dankbaar. Zonder de jongens uit het team was het nooit gelukt", zei de coureur van Ed Carpenter Racing na de zegetocht in zijn Chevrolet.

Jongste winnaar ooit

Met nog tien ronden te gaan was zijn voorsprong op Grosjean 9 seconden. De Fransman reed in de slotfase op verse banden snel in op Veekay, maar hij kwam niet in de buurt om de Nederlander nog van de koppositie te kunnen verdrijven. "De focus was gericht op foutloos rijden; brandstof sparen en geen domme dingen doen. Ik maakte me niet echt zorgen en hoopte alleen dat het niet harder zou gaan regenen. Het is fantastisch, ik ben gewoon een racewinnaar. Op naar de Indy 500."

Met 20 jaar kan Van Kalmthout zich een van de jongste winnaars ooit noemen in de IndyCar. Slechts vijf coureurs waren jonger toen ze een race wonnen. Hij maakte vorig jaar al een opvallend debuut in de Amerikaanse raceklasse en eindigde het seizoen als beste eerstejaars (rookie).

Ook in de Indy 500, die over twee weken wordt gehouden op de 'Oval', de ovale baan die om het bochtige circuit van Indianapolis heen ligt waar Van Kalmhout zaterdag zegevierde, maakte de Nederlander indruk. 'VeeKay' wist zich vorig jaar als vierde te kwalificeren voor die race, maar een mislukte pitstop brak hem op in de wedstrijd.

Meer uit Sport

Klassementsleider Pogačar boekt derde etappezege in Vuelta

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft voor de derde keer deze Vuelta een etappe gewonnen. De Sloveense rodetruidrager was de snelste in de zesde rit, die over 177 kilometer van Alcossebre naar Castellón de la Plana ging.

27 minuten geleden
Van de Vliet pakt in lichte skiff brons op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - Femke van de Vliet heeft op de WK roeien op de Amsterdamse Bosbaan de eerste medaille voor Nederland veroverd. In de lichte skiff, een niet-olympisch nummer, pakte de 27-jarige skiffeuse het brons.

1 uur geleden
Ook roeiers dubbelvier op de Bosbaan naar finale WK

AMSTELVEEN (ANP) - Ook de Nederlandse roeiers in de dubbelvier kunnen zich opmaken voor de finale op de WK in eigen land. Eerder verzekerden de Nederlandse mannen en vrouwen in de vierzonder zich al van een plek in de finale, die voor beide disciplines zaterdag op het programma staat.

2 uur geleden
Volleybalsters verliezen op EK na comeback alsnog van België

BAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben hun eerste nederlaag geleden op het EK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski ging in de National Gymnastics Arena in Bakoe in Azerbeidzjan in vijf sets onderuit tegen België: 2-3 (25-27 22-25 25-22 25-18 13-15).

2 uur geleden
Roeiers en roeisters vierzonder naar finale op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers in de vierzonder hebben de finale bereikt op de WK, gehouden op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos. Zowel de vrouwen als de mannen stelden in de halve finales een plek bij de beste drie veilig en kunnen zich opmaken voor de eindstrijd van zaterdag.

2 uur geleden
NOC*NSF schaft voor golfers aanvullende eisen voor LA2028 af

DEN HAAG (ANP) - NOC*NSF stelt geen aanvullende eisen meer voor golfers om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De sportkoepel is van mening dat de internationale kwalificatiecriteria voor de Spelen voldoende aansluiten bij de Nederlandse prestatiedoelstelling.

3 uur geleden
Colapinto ook in 2027 net als Gasly bij F1-team Alpine

ENSTONE (ANP) - Autocoureur Franco Colapinto rijdt ook volgend seizoen voor de Formule 1-renstal Alpine. De 23-jarige Argentijn heeft zijn contract met het team verlengd, meldt Alpine.

4 uur geleden