Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vechtsporters gaan demonstreren in Den Haag

Vechtsporters gaan demonstreren in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bekende vechtsporters als oud-wereldkampioenen K1 Sem Schilt en Ernesto Hoost demonstreren vrijdag in Den Haag tegen het verbod van het kabinet op openstelling van vechtsportscholen vanwege de coronacrisis. De vechtsportbranche wil weer aan de slag en gaat die wens uiten met een demonstratie op de Koekamp waarbij sporters zullen laten zien hoe er getraind kan worden op veilige afstand van elkaar.

"De vechtsportbranche wil op een positieve manier een signaal aan het kabinet geven dat ook zij klaar is om voor 1 september al de deuren te openen en te gaan trainen", stelt organisator, voormalig sportvechter en sportschoolhouder Satisch Jhamai. "Nu is het nog onzeker of vechtsporten voor 1 september al mogen beginnen, maar het voortbestaan van een groot deel van deze sector hangt ervan af, net als de gezondheid van tienduizenden Nederlanders die via deze mooie vorm van sport fit blijven."

De branche stelt dat vechtsporters met de nodige aanpassingen prima op een ruime, veilige afstand van elkaar kunnen trainen en wil dat vrijdag middels demonstratietrainingen ook laten zien. De sporters zullen daarbij rouleren zodat de coronaregels niet worden overtreden.

Meer uit Sport

Bobsleeërs kijken met gemengde gevoelens terug op twee runs

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."

30 minuten geleden
Velzeboer vol ongeloof na tweede gouden medaille in Milaan

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.

48 minuten geleden
Velzeboer wint op Spelen na 500 meter ook goud op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.

1 uur geleden
Del Toro wint ingekorte openingsrit UAE Tour, Bol tweede

LIWA PALACE (ANP) - Isaac del Toro heeft de eerste etappe van de UAE Tour gewonnen. De Mexicaan van UAE Team Emirates was de snelste in de oplopende laatste kilometer van een verder vlakke etappe. De Nederlandse sprinter Cees Bol snelde naar plek twee.

1 uur geleden
Nederland passeert VS in medailleklassement en staat nu derde

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de derde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

1 uur geleden
Velzeboer wint op Spelen na 500 meter ook goud op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.

1 uur geleden
Nederlandse shorttrackers na twaalf jaar weer in finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackmannen hebben zich na twaalf jaar weer geplaatst voor de finale van de olympische aflossing. Jens van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat eindigden in de tweede halve finale in Milaan als tweede, achter Zuid-Korea.

1 uur geleden