Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VEB-voorman over blunder ASML: zeer onfortuinlijk en slordig

VEB-voorman over blunder ASML: zeer onfortuinlijk en slordig

AMSTERDAM (ANP) - De voortijdige publicatie van de kwartaalcijfers van ASML door een technische fout is "zeer onfortuinlijk en slordig", aldus Gerben Everts, directeur van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB), in reactie op de blunder van het bedrijf. Toch verwacht hij geen schadeclaims van beleggers.

De kwartaalresultaten van ASML verschenen dinsdagmiddag onverwacht op de website van het bedrijf en op persbureau Bloomberg, terwijl de publicatie eigenlijk gepland stond voor woensdagochtend, twee uur voor de opening van de beurs.

"De cijfers waren ook niet al te rooskleurig. De verwachtingen waren hooggespannen en het bedrijf moest zijn vooruitzichten naar beneden bijstellen. Dat had je toch liever verteld met een uitgebreide, zorgvuldige toelichting erbij. Die kans is ASML nu ontnomen en daarmee ook de kans voor beleggers om het nieuws goed te duiden," zegt Everts.

Koersreactie

De tegenvallende cijfers rechtvaardigen volgens de VEB-directeur wel een "behoorlijke" koersreactie. "Je ziet een paniekreactie op de beurzen wereldwijd. Dit is ook altijd de reden dat je koersgevoelige informatie, zoals een kwartaalrapport, altijd vóór de opening van de beurs naar buiten brengt, zodat iedereen de gelegenheid heeft om het te bestuderen. Voor het functioneren van de markt is dit heel slecht," aldus de voorzitter.

Volgens de regels is het niet toegestaan om tijdens de beursuren te publiceren. "Maar het kan gebeuren, het is naar alle waarschijnlijkheid een menselijke fout. Die mensen doen dit niet expres. Ongetwijfeld hebben een of meerdere mensen nu slapeloze nachten." Voor beleggers is de situatie jammer. "Degenen die als eerste de informatie op Bloomberg lazen, hadden een klein voordeel."

Meer uit Financieel

Thomas de Boer wordt nieuwe topman Shell Nederland

DEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.

34 minuten geleden
Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

1 uur geleden
EU-Hof: Facebook Marketplace is geen digitale poortwachter

LUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.

1 uur geleden
AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

1 uur geleden
Oud-Kamerlid wordt voorzitter brancheorganisatie openbaar vervoer

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.

2 uur geleden
Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

2 uur geleden
Topman Air France-KLM: vluchten gaan door ondanks brandstofzorgen

PARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht zijn vliegschema deze zomer te kunnen uitvoeren, ondanks eerdere zorgen over mogelijke brandstoftekorten. "Air France, KLM en Transavia zullen al hun klanten deze zomer vervoeren", heeft topman Ben Smith van het luchtvaartconcern woensdag gezegd in een Franse persverklaring.

2 uur geleden