Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VEB-voorman over blunder ASML: zeer onfortuinlijk en slordig

VEB-voorman over blunder ASML: zeer onfortuinlijk en slordig

AMSTERDAM (ANP) - De voortijdige publicatie van de kwartaalcijfers van ASML door een technische fout is "zeer onfortuinlijk en slordig", aldus Gerben Everts, directeur van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB), in reactie op de blunder van het bedrijf. Toch verwacht hij geen schadeclaims van beleggers.

De kwartaalresultaten van ASML verschenen dinsdagmiddag onverwacht op de website van het bedrijf en op persbureau Bloomberg, terwijl de publicatie eigenlijk gepland stond voor woensdagochtend, twee uur voor de opening van de beurs.

"De cijfers waren ook niet al te rooskleurig. De verwachtingen waren hooggespannen en het bedrijf moest zijn vooruitzichten naar beneden bijstellen. Dat had je toch liever verteld met een uitgebreide, zorgvuldige toelichting erbij. Die kans is ASML nu ontnomen en daarmee ook de kans voor beleggers om het nieuws goed te duiden," zegt Everts.

Koersreactie

De tegenvallende cijfers rechtvaardigen volgens de VEB-directeur wel een "behoorlijke" koersreactie. "Je ziet een paniekreactie op de beurzen wereldwijd. Dit is ook altijd de reden dat je koersgevoelige informatie, zoals een kwartaalrapport, altijd vóór de opening van de beurs naar buiten brengt, zodat iedereen de gelegenheid heeft om het te bestuderen. Voor het functioneren van de markt is dit heel slecht," aldus de voorzitter.

Volgens de regels is het niet toegestaan om tijdens de beursuren te publiceren. "Maar het kan gebeuren, het is naar alle waarschijnlijkheid een menselijke fout. Die mensen doen dit niet expres. Ongetwijfeld hebben een of meerdere mensen nu slapeloze nachten." Voor beleggers is de situatie jammer. "Degenen die als eerste de informatie op Bloomberg lazen, hadden een klein voordeel."

Meer uit Financieel

Duitse reisbranche: tienduizenden toeristen vast in Midden-Oosten

ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.

21 minuten geleden
Defensiebedrijven winnen op Wall Street door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.

58 minuten geleden
Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

2 uur geleden
Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

3 uur geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

3 uur geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

5 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

5 uur geleden