Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VEB-voorman over blunder ASML: zeer onfortuinlijk en slordig

VEB-voorman over blunder ASML: zeer onfortuinlijk en slordig

AMSTERDAM (ANP) - De voortijdige publicatie van de kwartaalcijfers van ASML door een technische fout is "zeer onfortuinlijk en slordig", aldus Gerben Everts, directeur van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB), in reactie op de blunder van het bedrijf. Toch verwacht hij geen schadeclaims van beleggers.

De kwartaalresultaten van ASML verschenen dinsdagmiddag onverwacht op de website van het bedrijf en op persbureau Bloomberg, terwijl de publicatie eigenlijk gepland stond voor woensdagochtend, twee uur voor de opening van de beurs.

"De cijfers waren ook niet al te rooskleurig. De verwachtingen waren hooggespannen en het bedrijf moest zijn vooruitzichten naar beneden bijstellen. Dat had je toch liever verteld met een uitgebreide, zorgvuldige toelichting erbij. Die kans is ASML nu ontnomen en daarmee ook de kans voor beleggers om het nieuws goed te duiden," zegt Everts.

Koersreactie

De tegenvallende cijfers rechtvaardigen volgens de VEB-directeur wel een "behoorlijke" koersreactie. "Je ziet een paniekreactie op de beurzen wereldwijd. Dit is ook altijd de reden dat je koersgevoelige informatie, zoals een kwartaalrapport, altijd vóór de opening van de beurs naar buiten brengt, zodat iedereen de gelegenheid heeft om het te bestuderen. Voor het functioneren van de markt is dit heel slecht," aldus de voorzitter.

Volgens de regels is het niet toegestaan om tijdens de beursuren te publiceren. "Maar het kan gebeuren, het is naar alle waarschijnlijkheid een menselijke fout. Die mensen doen dit niet expres. Ongetwijfeld hebben een of meerdere mensen nu slapeloze nachten." Voor beleggers is de situatie jammer. "Degenen die als eerste de informatie op Bloomberg lazen, hadden een klein voordeel."

Meer uit Financieel

Horeca zet opnieuw meer om in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De horeca heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van de sector laat daarmee al twintig kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De omzetgroei in het eerste kwartaal van 2026 is wel de kleinste groei in de afgelopen vijf jaar.

4 minuten geleden
Hamsteren leidt tot snelste groei Nederlandse industrie in jaren

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft afgelopen maand de grootste toename in productieomvang doorgemaakt in ruim vier jaar. De instroom van nieuwe orders hield echter grotendeels verband met paniekaankopen van klanten door verstoringen in de toeleveringsketens door de oorlog in het Midden-Oosten, meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Volgens de organisatie gebeurde het dat bedrijven orders eerder plaatsten om voorspelde prijsstijgingen voor te blijven.

11 minuten geleden
Detailhandel zet ruim 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in april meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,4 procent, na een stijging van 3,2 procent in maart. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden.

12 minuten geleden
Opvolger identificatiedienst iDIN breed te gebruiken in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.

7 uur geleden
Duitse bedrijven naar Russisch forum, na vier jaar afwezigheid

BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.

15 uur geleden
Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

19 uur geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

20 uur geleden