VEB: druk op Eringa werd te groot, vragen moeten wel beantwoord
AMSTERDAM (ANP) - De druk op president-commissaris Pier Eringa van Ajax om af te treden is volgens de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) dusdanig groot geworden dat hij per direct is opgestapt. Dat zegt een woordvoerder van de VEB. Zijn vertrek ontslaat Ajax als beursgenoteerde voetbalclub echter niet van de verantwoordelijkheid om antwoord te geven op vragen over de gang van zaken rond het onderzoek naar mogelijke belangenverstrengeling bij de ontslagen directeur voetbalzaken Sven Mislintat.
Eringa draagt de komende dagen zijn werkzaamheden over en treedt formeel per 2 oktober 2023 af als voorzitter van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Bronnen rond Eringa hebben tegen het ANP gezegd dat de bestuursraad Eringa woensdagochtend heeft verzocht om op te stappen. Ajax heeft sinds vorige week een nieuwe bestuursraad, die de rvc naar huis kan sturen. Supporters van de F-Side, de harde supporterskern van Ajax, eisten de afgelopen dagen het vertrek van Eringa en de overige leden van de rvc.
De belangenbehartiger van kleine particuliere beleggers had de rvc van Ajax eerder deze week al gevraagd "om te reflecteren op de interne controle en de verantwoordelijkheden binnen de eigen organisatie". Daarbij leven er bij de VEB nog veel vragen rond het ontslag van de in opspraak geraakte Mislintat. "Je bent als beursgenoteerd bedrijf uitleg verschuldigd aan aandeelhouders over de vragen die er zijn", benadrukt de zegsman nu nogmaals.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
8 uur geleden