
VDL uit Eindhoven neemt Belgische bussenmaker Van Hool over
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Nederlandse bussenbouwer VDL en de Duitse trailerfabrikant Schmitz Cargobull nemen samen de failliete Belgische bussenfabriek Van Hool definitief over. De curatoren van het Belgische bedrijf hebben een principeakkoord gesloten met beide partijen, meldt een woordvoerder van Van Hool woensdagavond.
Het bod dat de bedrijven uitbrachten nadat Van Hool maandag bankroet werd verklaard, is met alle betrokken partijen besproken en aanvaard. "De andere biedingen die de afgelopen dagen werden voorgelegd aan het college van curatoren werden uiteraard ook besproken met diezelfde stakeholders en uiteindelijk niet weerhouden", aldus Van Hool.
VDL en Schmitz Cargobull leken in eerste instantie de enige gegadigden, maar dinsdag kwam naar buiten dat de Belgische zakenman Guido Dumarey samen met de Amerikaanse dealer van Van Hool-bussen, ABC, een concurrerend bod had gedaan. Hij beloofde meer banen te behouden.
Curator Jeroen Pinoy zegt dat de andere biedingen "niet significant beter" waren dan het bindende bod van VDL en Schmitz Cargobull. Hij ziet in de overname door de Nederlands/Duitse combinatie "de beste oplossing voor de tewerkstelling en een duurzame doorstart."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV maken zich zorgen over de toegenomen agressie tegen medewerkers van tankstations sinds de invoering van algehele leeftijdscontrole bij de verkoop van tabaksproducten sinds 1 oktober. FNV-bestuurder Murat Sekercan zegt hierover al tientallen meldingen te hebben ontvangen van vakbondsleden.
56 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Amazon Web Services (AWS) ziet "aanzienlijke tekenen van herstel" bij zijn diensten die zijn getroffen door een storing. Verschillende apps, websites en platforms ondervonden maandag hinder van problemen bij de cloudtak van Amazon. Onder meer over Snapchat, Roblox en Signal kwamen bij de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers.
58 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Nexperia beschuldigt de aan de kant geschoven topman Zhang Xuezheng van moederbedrijf Wingtech van het verspreiden van onwaarheden. Het gaat dan bijvoorbeeld over het bericht dat de Chinese tak van het bedrijf onafhankelijk zou opereren.
1 uur geledenLEIDEN (ANP/BLOOMBERG) - Ingka Group, de eigenaar van de meeste IKEA-winkels in de wereld, koopt voor 720 miljoen euro aan bosgrond in Letland en Estland. Het is de grootste aankoop van bosgrond door de in Leiden gevestigde groep. Het bedrijf wil zich daarmee verzekeren van duurzame grondstoffen voor de meubels van de Zweedse woonwarenhuisketen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het overgrote deel van de lidstaten heeft ermee ingestemd dat de EU voor 2028 stopt met de import van Russische energie, zoals olie, gas en kernenergie. In 2026 moet de EU al geen nieuwe Russische gasdeals meer maken en eind 2027 moet de import van Russisch gas zijn stopgezet, staat in het voorstel. Twee lidstaten hebben niet ingestemd met de plannen, laat een EU-functionaris weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende apps en platforms lijken maandag te kampen met problemen. Onder meer over Snapchat, Roblox en Signal komen bij website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers. Ook bij de internationale storingsmeldingssite Downdetector komen meldingen over deze platforms binnen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag op na de verliesbeurt op vrijdag. De banken en verzekeraars toonden herstel na de onrust die vorige week was ontstaan rond kredietproblemen bij enkele regionale Amerikaanse banken. Die problemen lijken echter vooral veroorzaakt door fraude bij een specifiek bedrijf en geen onderdeel te zijn van een grotere crisis in de bankensector.
3 uur geleden