VDL Nedcar over verdwenen bomen Sterrebos: zorgvuldig verpoot
BORN (ANP) - De jonge bomen die actievoerders vorige maand hadden geplant bij de voormalige fabriek van VDL Nedcar in het Limburgse Born en Nieuwstadt zijn verplaatst. Een woordvoerder van het autobedrijf laat weten dat de scheuten van de boompjes zorgvuldig zijn verpoot naar het compensatiegebied. "Daar kunnen ze wél blijven staan."
Vrijdagmiddag ontdekten leden van de actiegroep Red het Sterrebos dat de vijfhonderd boompjes die zij in maart illegaal hadden geplant bij de voormalige fabriek waren verdwenen. Ze spraken van een schandalige en dieptrieste actie en "een ernstige vorm van vandalisme". De actievoerders hadden de scheuten geplant uit protest tegen de kap van een deel van het Sterrebos bij Born, dat moest wijken voor de uitbreiding van de fabriek van VDL Nedcar. Die uitbreiding ging uiteindelijk niet door, waardoor het oude bos volgens de demonstranten voor niets is gekapt.
Volgens VDL Nedcar waren de jonge boompjes niet in het Sterrebos geplant, maar op de plek van het voormalige populierenbos daarnaast. "Een populierenbos is sowieso voor de tijdelijkheid, heeft zoals bekend weinig natuurwaarde en is bedoeld voor houtproductie", zegt een woordvoerder. "Zolang we het gebied van het populierenbos niet nodig hebben voor de uitbreiding van ons bedrijf wordt dat gebied als akker aan een boer verpacht."
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
3 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
4 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
4 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
5 uur geleden