Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VDL Nedcar legt productie opnieuw stil vanwege chiptekort

VDL Nedcar legt productie opnieuw stil vanwege chiptekort

BORN (ANP) - Autofabrikant VDL Nedcar in het Limburgse Born legt woensdag, donderdag en vrijdag de productie opnieuw stil vanwege een tekort aan elektronische onderdelen. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door dagblad De Limburger.

De grootste Nederlandse autoproducent bouwt voor BMW meerdere modellen van de Mini en de BMW X1. BMW kan één onderdeel dat nodig is voor de productie onvoldoende leveren. Daardoor kunnen er maar weinig auto's gemaakt worden deze week. VDL Nedcar houdt de situatie "voortdurend" in de gaten en bekijkt deze per week, laat de woordvoerder weten. "We zijn afhankelijk van de toeleveringsketen van BMW. Als er tekorten zijn, kun je niet produceren."

Maandag en dinsdag wordt nog normaal gewerkt, daarna stopt de productie voor de rest van de week. Het noodgedwongen stilleggen van de productie treft zo'n 3000 medewerkers. Zij zijn maandagochtend geïnformeerd. Vorige week donderdag en vrijdag moest de productie ook al worden stilgelegd. Daardoor zouden er ongeveer duizend minder auto's zijn gebouwd. VDL Nedcar wil niets zeggen over productieaantallen die nu niet gehaald kunnen worden.

Grote vraag naar chips

De autobranche wordt al langer geplaagd door een tekort aan computerchips. Dat komt onder meer door de grote vraag naar chips voor bijvoorbeeld laptops en smartphones voor het vele thuiswerken en ook spelcomputers.

Ook het Duitse autoconcern Volkswagen meldde al dat de productie de komende tijd zal dalen door het wereldwijde chiptekort. Eerder legde Volkswagen al fabrieken en productielijnen tijdelijk stil vanwege het gebrek aan chips. Ook autobouwers als bijvoorbeeld Ford Motor, Toyota, Daimler, Mitsubishi, Jaguar Land Rover en General Motors (GM) kampen met productieverstoringen.

Meer uit Financieel

Verdeelde Fed verlaagt opnieuw de rente

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.

7 minuten geleden
Oostenrijkse zakenman Benko opnieuw veroordeeld voor fraude

INNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.

9 minuten geleden
Ondernemers blij met stikstofvrijstelling die Brussel voorstelt

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.

1 uur geleden
Beurs in Amsterdam verliest in aanloop naar rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Pensioenfonds daagt bestuurders failliet BCC voor de rechter

AMSTERDAM (ANP) - Het Pensioenfonds Detailhandel heeft bestuurders van de failliete elektronicawinkelketen BCC voor de rechter gedaagd. Het fonds beschuldigt het in 2023 omgevallen bedrijf ervan te weinig pensioenpremies te hebben afgedragen en eist 7,5 miljoen euro. Dat staat in een faillissementsverslag waar RTL Z eerder over schreef.

2 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak in afwachting rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersbewegingen geopend. Beleggers op Wall Street zijn in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Naar verwachting verlaagt de Federal Reserve de rente dan voor de derde keer op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Fed-voorzitter Jerome Powell geeft dan ook een toelichting op het rentebesluit.

4 uur geleden
India grijpt weer in bij IndiGo na grote vluchtuitval

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.

6 uur geleden